مدیرعامل آبفا فارس از افزایش ظرفیت ۲۸۰۰۰ مترمکعبی ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب فارس در شبانه‌روز طی دو سال اخیر خبر داد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس با اشاره به عملکرد این شرکت در توسعه طرح‌های فاضلاب طی دو سال اخیر گفت: قریب به ۲۸۰۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز به ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها و بیش از ۸۰۰۰۰ متر به خطوط انتقال و شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب این استان اضافه شده است.

 

علی‌جان صادق‌پور با بیان اینکه وزارت نیرو در دولت سیزدهم برنامه‌های خود را در بخش فاضلاب مبتنی بر افزایش سرانه بهره‌مندی از سامانه‌های جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهری و روستایی تدوین نموده است، گفت: بر همین اساس در دو سال گذشته گام‌های بسیار بلندی در حوزه بهره‌مندی مردم استان از خدمات زیست محیطی فاضلاب برداشته شده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های کلان شرکت آبفا استان فارس، افزایش سرانه بهره‌مندی جوامع شهری و روستایی استان از خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب بود که در این راستا اقدامات مطلوبی نیز صورت پذیرفت.

مدیر عامل شرکت آبفا فارس علاوه بر اجرای طرح‌های توسعه‌ای ، مرمت و نگهداری تأسیسات و همچنین ارتقاء بهره‌وری آن‌ها را از دیگر اهداف این شرکت دولتی در دو سال گذشته عنوان نمود و اظهار داشت: با کار کارشناسی مداوم در تأسیسات فاضلاب، بهره‌وری در بخش‌های مختلف ارتقاء داده شد. در همین راستا علاوه بر تسریع در عملیات اجرا و بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های ناتمام فاضلاب، جذب سرمایه‌گذار و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با بخش خصوصی و صنایع محلی در شهرستان‌های فارس به منظور اجرای طرح‌های جدید فاضلاب و همچنین فروش پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت طی دو سال گذشته بوده است که گام‌های قابل توجهی در این خصوص برداشته شد و ادامه این روند می‌تواند تحولی در ارتقاء بهداشت عمومی و زیست‌محیطی در استان به وجود آورد.

وی اضافه نمود: طی دوسال گذشته تعداد ۴ تصفیه‌خانه فاضلاب در مدار بهره‌برداری قرار گرفت که شامل تصفیه‌خانه فاضلاب شهرهای کازرون و آباده و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستاهای شهر میان در شهرستان اقلید و پکیج تصفیه فاضلاب روستای شهیدآباد شهرستان خرمبید می‌باشند.

صادق‌پور گفت: با گشایش این تصفیه‌خانه‌های فاضلاب ۲۷۱۰۰ متر مکعب به ظرفیت تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری و ۶۹۰ متر مکعب در شبانه‌روز به ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی اضافه شده است. در همین بازه زمانی افزون بر ۸۰۰۰۰ متر خطوط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب نیز در شهرها و روستاهای استان اجرا شده است.

صادق پور در پایان از گشایش تصفیه‌خانه، خطوط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر داراب و همینطور تصفیه‌خانه فاضلاب روستای امیر‌آباد کافتر شهرستان اقلید در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

/پایان متن/