مدیریت ارشد شهری شیراز در جلسه‌ با انبوه‌سازان و سازندگان مسکن، با نگاهی بُرد-بُرد برای رونق ساخت‌وساز و تقویت اقتصاد شهری در راستای گسترش و پیشرفت این کلان‌شهر و رضایتمندی شهروندان، گام برداشت‌.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مدیریت ارشد شهری شیراز در جلسه‌ با انبوه‌سازان و سازندگان مسکن، با نگاهی بُرد-بُرد برای رونق ساخت‌وساز و تقویت اقتصاد شهری در راستای گسترش و پیشرفت این کلان‌شهر و رضایتمندی شهروندان، گام برداشت‌.

شهردار کلان‌شهر شیراز که بر ایجاد بستر مناسب ‌برای انبوه‌سازی و رفع موانع سرمایه‌گذاران حوزه ساخت مسکن نظیر حذف بروکراسی تأکید می‌کرد، اراده شهرداری را به‌عنوان نهادی خدمت‌رسان و درآمد-هزینه، تعامل بهینه و گسترش فضای سرمایه‌گذاری در این حوزه به‌منظور تقویت اقتصاد شهری و ایجاد فرصت‌های متعددی نظیر ایجاد اشتغال، مسکن، ازدواج و امنیت دانست.

محمدحسن اسدی با بیان اینکه عدم شکل‌گیری مدیریت واحد و یکپارچه شهری ، موانع متعددی را برای فعالان صنعت مسکن ایجاد کرده است‌، بر انسجام بین بخشی برای پیشبرد امور این حوزه تأکید و تصریح کرد: برای ساخت و گسترش شهری درخور زندگی با کرامت شهروندان “شیراز؛ شهر سومین حرم اهل‌بیت(ع)” باید زیرساخت‌های شهری تقویت شوند و این موضوع مستلزم عزم جدی بین بخشی و تقویت پایه‌های سرمایه‌گذاری است.

او ایجاد تسهیل در راستای کاهش بروکراسی، تقویت زیرساخت‌ها، رفع موانع سرمایه‌گذاری و حمایت از انبوه‌سازان و سازندگان مسکن را به‌عنوان موضوعی جدی دانست و بر پیگیری و تعامل آن تأکید کرد.

بنابراین گزارش؛ در این جلسه که علیرضا اسکندری رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، قائم‌مقام شهردار و جمعی از معاونین، شهردار منطقه یک و مدیران کل شهرداری شیراز نیز حضور داشتند، انبوه‌سازان عمده مسائل پیرامونی خود و موانع صنعت ساخت‌وساز مسکن در این کلان‌شهر را تشریح و خواستار تعامل مدیریت ارشد شهری برای رفع گره‌های این حوزه‌های مهم شدند.
/پایان متن/