نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت به دلیل عدم صحبت با مردم، نیروهای امنیتی و روحانیت را به زحمت انداخته است از رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن گلایه، تذکر و اخطار داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان و رئیس مجمع نمایندگان فارس وبه نقل از خبرگزاری” ایلنا “منطقه فارس، علیرضا پاکفطرت با بیان اینکه بارها عنوان کرده ام که دولت باید با مردم صادقانه صحبت کند و جامعه و مردم را در جریان تصمیمات قرار دهد می گوید: دولت اگر از اعتبارات مناسبی برخوردار نیست و نمی تواند پاسخگوی بعضی از موارد باشد باید به صورت مستقیم مردم را در جریان بگذارد و در صورتی که هم دولت از بودجه مناسبی برخوردار است و وعده افزایش حقوق را به مردم می دهد قطعا باید به حرف‌هایش عمل کند.

وی با اشاره به اینکه ذکر این نکته ضروری است که مردم به هیچ وجه نامحرم نیستند می گوید: مسئولان از اوایل انقلاب تاکنون در هر مقطعی که با مشکل مواجه شدند و به مردم اطلاع دادند مردم و جامعه همکاریشان را در عمل ثابت کرده اند.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه زمانی که دولت عنوان می کند حقوق بازنشستگان را طبق نرخ تورم افزایش میدهد و یا باید حقوق بازنشستگان را به ۸۰ الی ۹۰ درصد حقوق شاغلان نزدیک کرد، بازنشستگان روی صحبت دولتمردان حساب و برنامه ریزی میکنند.

میرکاظمی و وزیر کار به چه جرأتی نظام و کشور را بر هم میزنند؟!

عضو کمیسیون عمران با اشاره به اینکه تحریک کردن مردم توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از نکات قابل تامل است و آقای میر کاظمی به چه جرأتی با مردم این رفتارها را انجام می دهد، می افزاید: به عنوان نماینده مردم به آقای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه اخطار می دهم که با چه جرأتی اقدام به برهم زدن نظام و کشور می کنند و باعث ایجاد تشنج در کشور می شوند.

نماینده شیراز و زرقان با بیان شاید دستها و موضوعاتی در کار است که شاهد این اتفاقات در کشور هستیم، بیان می کند: اگر کشور و سازمان برنامه از بودجه مناسبی برخوردار نیست و پول در اختیار ندارد با مردم به صورت واضح سخن بگوید.

پاکفطرت در ادامه با بیان اینکه الکترونیکی کردن نان یکی از اقدامات مناسب دولت است می افزاید: اما شاهدیم متاسفانه دولت در این زمینه به صورت دقیق و شفاف اطلاع رسانی نکرده است و به مردم عنوان نمی کند که اگر نان الکترونیکی نشود تمام آرد و گندم از کشور خارج خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان با بیان اینکه کشورهای روسیه و اوکراین حدود ۵۰ درصد نیازهای غذایی ایران را تامین می کردند می گوید: متاسفانه آغاز جنگ میان این دو کشور باعث افزایش قیمت محصولات شد و اگر  جنگ میان این دو کشور ادامه بیابد دیگر این دو کشور قادر به فروش محصولاتشان به ایران نیستند و دولتمردان باید  تمام این نکات را لحاظ کرده و با مردم در میان بگذارند.

دولت با عدم صحبت با مردم، نیروهای امنیتی و روحانیت را به زحمت انداخته است

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه دولت با صحبت نکردن با مردم نیروهای امنیتی و روحانیت  را به زحمت انداخته است می گوید: متاسفانه دولت مجلس را هم به زحمت انداخته  و نمایندگان در حال حاضر نمی دانند که چه رفتاری باید داشته باشند.

نماینده شیراز و زرقان تصریح کرد: نمایندگان بیش از این نمی توانند با دولت مدارا کنند و به رئیس سازمان برنامه و بودجه هم تذکر میدهم که در صورتی‌که در پرداخت حقوق ها با مشکل مواجه است به صورت مستقیم با مردم سخن بگوید.

پاکفطرت در ادامه با انتقاد از پرداخت یارانه ها به دهک های مختلف مردم ادامه می دهد: اگرچه مسئولان عنوان کردند که به دهک های آخر یارانه ۳۰۰ هزار تومانی را پرداخت نکرده اند که جای سئوال دارد که آیا دولت تعریف دهک ها را به صورت دقیق و مشخص بلد است خیر؟

رئیس مجمع نمایندگان با اشاره به اینکه متاسفانه دولت یارانه بیش از یک دهک ها را پرداخت نکرده است، می افزاید: اگرچه یک دهک ۱۰ درصد جامعه را تخت پوشش خود قرار می دهد اما متاسفانه در شرایط فعلی دولت یارانه حدود ۴۰درصد جامعه را پرداخت نکرده است.

۳۰ درصد مردم یارانه ۳۰۰ هزار تومانی را دریافت نکرده اند

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه فکر می کنم که دولت یارانه ۳۰۰ هزار تومانی را به حدود ۳۰ درصد جامعه پرداخت نکرده است می افزاید: در این شرایط نیاز است تا دولت یارانه تمام افراد و دهک ها را پرداخت کند.

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه دولتمردان باید به راستگویی و مردم اعتماد کنند ادامه می دهد: دولت نیروی زیادی را برای اثبات یک دهک و ده درصد و پرداخت نکردن یارانه به این بخش اختصاص داده که به مراتب هزینه آن از پرداخت یارانه بسیار زیاد تر است.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه مدیران باید با درک صحیح از شرایط زمانی و اقتصادی وضعیت را بسنجند، ادامه می دهد: قطعا مدیران باید با نگاهی با سیاست های جهانی و اتفاقات پیرامون کشور اقدامات مناسبی انجام دهد.

نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه دولت باید به اعتراضات مردم و تذکرات نمایندگان توجه ویژه ای داشته باشد ادامه می دهد: افرادی که به حق و حقوقشان معترضند درصدی از مردم هستند که دولت باید به صدای این افراد به دقت گوش کند.

/پایان متن/