نماینده شیراز و زرقان در مجلس به ضرورت تسریع در فرآیند اجرایی ایجاد مرکز تحقیقات و فناوری‌های انرژی سازمان اتمی در فارس به منظور جذب بودجه سالیانه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار در جلسه‌ای که با حضور دکتر جعفر قادری، فرخ‌زاده معاون استاندار، دکتر موذنی رییس دانشگاه شیراز و حاج آقاموسوی مدیر کل اوقاف استان فارس و تعدادی از مدیران دانشگاه شیراز و اوقاف فارس برگزار شد، واگذاری زمین به مرکز تحقیقات و فن آوری های انرژی وابسته به سازمان انرژی اتمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس اول کمیسیون جهش تولید گفت: با پیگیری و جلسات متعددی که با سازمان انرژی اتمی داشتیم قرار شد این مرکز که مهمترین هدف آن تربیت نیروی های متخصص در جنوب کشور است و سابقه ایجاد آن به سال ۱۳۵۲ برمیگردد در شیراز احداث شود.

قادری خاطر نشان کرد که این مرکز آموزشی است و باید هر چه سریعتر طرح آن به تهران ارسال تا بتوانیم برای آن کد و ردیف بودجه ای بگیریم.

وی با بیا اينکه این طرح در جدول ۲۰ قانون بودجه سال جاری قرار گرفته است، تاکید کرد: باید در اسرع وقت کلنگ این مرکز را به زمین بزنیم تا عقب افتادگی خود را نسبت به استان‌های مشابه جبران کنیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در بین مدیران دانشگاه شیراز و اوقاف اضافه کرده که باید به دنبال تاسیس دهکده فن آوری کشاورزی و نیز مرکز تحقیقات هسته‌ای کشاورزی در کنار مرکز تحقیقات و فناوریهای انرژی باشیم تا در حوزه کشاورزی در استان فارس یک حرکت اساسی را شاهد باشیم.

در ادامه این جلسه روند واگذاری زمین و انجام روال اداری ان مرور و برای تسریع در واگذاری زمین تصمیماتی گرفته شد.

/پایان متن/