مدیرکل صدا و سیمای فارس ضمن اعلام خبر افزایش سهم ورزش در آنتن رسانه ملی در فارس از واحدهای صنعتی خواست از ورزش استان حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار، احمد پهلوانیان امروز در نشستی که با اعضای انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان فارس داشت اظهار داشت: در ورزش دو نگاه وجود دارد؛ یک نگاه ورزش را بخشی از از زندگی روزمره انسان امروزی می‌داند که این رویکرد جامع نیست و در نگاه دوم ، ورزش یک نهاد اجتماعی در کنار سایر نهادهای اجتماعی است.

پهلوانیان افزود: ورزش نهادی اجتماعی مانند نهادهای حاکمیت، سیاست و صنعت است و این نهاد ورزش زمانی می‌تواند شکل منسجمی داشته باشد که در ارتباط با دو نهاد دیگر یعنی صنعت و رسانه باشد.

وی با بیان اینکه اگر این ارتباط شکل بگیرد جامعه را به حرکت وا می‌دارد و شاهد بالندگی، پیشرفت و پویایی ورزش همگانی، حرفه‌ای و قهرمانی خواهیم بود، افزود: همنشینی و تعامل ورزش، صنعت و رسانه موجب پیشرفت می‌شود و نشاط، طراوت، سرزندگی، انگیزه و زندگی آرام و بدون فشارهای روانی را به ارمغان می آورد که متاسفانه در کشور ما تا کنون این سه راس به صورت فراگیر، نهادینه و منسجم در کنار هم قرار نگرفته است.

مدیرکل صداوسیمای فارس افزود: حوزه صنعت و معدن باید به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند و اگر صنعتی حمایتی از ورزش می‌کند این لطف نیست بلکه وظیفه است.

پهلوانیان افزود: اگر طبق گفته فعالان رسانه ای ورزش استان فارس در بخش‌هایی نیاز به احیا و جان دوباره دارد و اگر رسانه استان فارس نیاز به تحرک و پویایی بیشتری دارد صنایع باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند و باید از مسئولان صنایع استان فارس برای حمایت از ورزش مطالبه‌گری کرد.

وی ادامه داد: این همنشینی صنعت، رسانه و ورزش باید هدف جدی برای پیگیری رسانه‌ای همه رسانه‌های استان باشد و باید از مسئولان و مدیران استان خواست پای کار بیایند و مشکلات ورزش استان را برطرف کنند.

مدیرکل صداوسیمای فارس افزود: خیران ورزش علاوه بر سرمایه‌گذاری در سخت افزار ورزش باید به نرم افزار ورزش که رسانه و فرهنگ است نیز توجه داشته باشند.

پهلوانیان اضافه کرد: ورزش به عنوان یک نهاد اجتماعی دارای پایگاه اجتماعی است و در جامعه جایگاه و منزلت دارد و پرداختن به ورزش باعث آورده برای همه بخش‌های جامعه می شود.

مدیرکل صداوسیمای فارس به تحول در تولیدات ورزشی استان از ابتدای تابستان اشاره کرد و گفت: تولیدات برنامه‌های ورزشی در رادیو فارس افزایش خواهد یافت و در بخش های خبری سیمای فارس نیز با پرداخت مناسب و مستقل، رویدادهای ورزشی استان بهتر و بیشتر منعکس خواهد شد.

دکتر پهلوانیان بر توجه جدی‌تر به ورزش بانوان در استان تاکید کرد و گفت: در بخش‌های مختلف برنامه سازی صداوسیما برای معرفی و انعکاس افتخارآفرینی‌های بانوان ورزشکار طراحی و تولید مناسبی در حال انجام است.

/پایان متن/