در بازدید معاون وزیر نفت از دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به همکاری این وزارت در تجهیز و راه‌اندازی اولین کارخانه فناوری و ساخت کشور در شیراز تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار، حمیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در بازدید از دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر گفت: این دانشکده ظرفیت مناسبی برای راه‌اندازی کارخانه فناوری و ساخت دارد و با به روزرسانی تجهیزات می‌توان این ظرفیت را در راه آموزش نیروی انسانی توانمند استفاده کرد.

وی با اشاره به همکاری وزارت نفت در تامین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه فناوری و ساخت در شیراز افزود: با این اقدام علاوه بر بهره مندی دانشجویان از امکانات علمی و پژوهشی پیشرفته، صنعت نفت نیز از فارغ التحصیلان ماهر و توانمند این دانشکده سود خواهد برد.

محمد جامعی، رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز گفت: این کارخانه زمینه تبدیل ایده‌های دانشجویان استان فارس و کشور به محصولات کاربردی و مورد نیاز جامعه را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: کارخانه فناوری و ساخت با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، پارک علم و فناوری استان، دانشگاه صنعتی شیراز و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه اندازی خواهد شد.

جامعی افزود: در صورت تامین تجهیزات مورد نیاز، این کارخانه تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ابراهیم نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از ظرفیت‌های خوب استان در مهارت آموزی، آموزش و اشتغال جوانان دانشگاه فنی و حرفه‌ای است که با به روز رسانی تجهیزات مورد نیاز زمینه آموزش نیرو‌های متخصص و ماهر برای آینده کشور فراهم می‌شود.

وی بازدید معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری از دانشکده شهید باهنر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در اولین هفته کاری حضور در مجلس شورای اسلامی، نشستی با وزیر نفت برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز کارخانه فناوری و ساخت در دانشکده باهنر شیراز خواهیم داشت.

به گزارش عصر کار در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در ۱۳ مرکز فعال دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس مشغول تحصیل هستند.

/پایان متن/