نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توسعه متوازن شهرستان، گفت: باید تمام نقاط شهری و روستاها یکسان دیده شده تا احساس امید در مردم جریان پیدا کند.

محمدرضا رضائی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب در آئین معارفه فرماندار ویژه جهرم گفت: در عرصه مدیریت تخریب و تهمت‌ها طبیعی است و کسی که برای رضای خدا کار کند از این تهدیدها هراسی ندارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توسعه متوازن شهرستان، افزود: اگرچه جمعیت قابل توجهی از شهرستان در بافت شهری زندگی می‌کنند و باید نسبت به آنها اهتمام شود اما باید تمام نقاط شهری و روستاها یکسان دیده شده تا احساس امید در مردم جریان پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه مدیری که نگاهش بخش محور است قابل قبول نیست، عنوان کرد: نگاه مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرماندار به مناطق محروم از ضروریات و الزامات است.

رضایی کوچی همچنین با اشاره به تفاهم نامه استاندار در راستای اجرای چندین پروژه عمرانی در استان فارس عنوان کرد: بر اساس این تفاهم نامه قرار است پروژه‌های عمرانی در حوزه‌های نیرو، بهداشت، راه و شهرسازی، حمل و نقل و کشاورزی با اعتبار ۱۳۰‪ هزار میلیارد تومان معادل ۱۳ برابر اعتبارات عمرانی استان به اجرا در آید.
وی گفت: پروژه‌های مهمی همچون انتقال آب از دریا به فارس، اتصال مراکز شهرستان به شبکه ریلی پتروشیمی‌ها و… در قالب تفاهم نامه توسط استاندار فارس منعقد شده و با اجرایی شدن آن تحولی در استان شکل می‌گیرد.

رضایی کوچی خاطرنشان کرد: در شهرستان جهرم نیز توسعه فرودگاه، اکتشافات میادین گازی، اتصال جهرم به شبکه ریلی کشور، باغ نمونه نخل‌های تجاری و واحدهای صنعتی بزرگ در حال انجام است.

فرماندار ویژه جهرم نیز با احترام به همه عقاید و نظرات حاکم بر جامعه نهایت سعی خود را به کار گرفته و از همه ظرفیت‌ها برای اعتلای شهرستان جهرم بهره می‌گیرم.
محمدحسن شعبانی با اشاره به اینکه باید دست در دست هم داده و برای توسعه شهرستان تلاش کنیم، افزود: جهرم تشنه خدمت بوده و آماده توسعه در همه عرصه‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه تداوم این مسیر نیازمند مشی فکری است، عنوان کرد: بسیاری از مشکلات در اتاق و پشت میز حل نمی‌شود و باید مدیرتی جهادی و انقلابی زا بر دیوان سالاری‌های فرسوده غالب کنیم.

شعبانی در پایان اظهار کرد: رعایت و گسترش حق و حقوق شهروندی از اولویت‌های فرمانداری است.

امام جمعه جهرم نیز در آئین گفت: عمر مدیریت‌ها بسیار کوتا است و اگر که پیرو امام حسین (ع) هستیم باید ایام مسؤلیت را نعمت خدا دانسته و آن را یک فرصت بدانیم.
حجت الاسلام محمدحسین مدبر عنوان کرد: اگر می‌خواهیم شهرمان پیشرفت کند باید نماینده دولت را حمایت کرده تا کارهای بزرگی را انجام دهد.

/پایان متن/