معاون محيط زيست و خدمات شهری شهرداری در جشنواره بهار نارنج که به مناسبت روز شیراز در باغ گل‌ها برگزار شد در رابطه با اینکه شهر شیراز از دیرباز نماد درختان بهارنارنج و سرو بوده است و اردیبهشت‌ماه شیراز با عطر بهار نارنج از قدیم‌الایام حال و هوای دیگری داشته و دارد، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، غلامرضا غلامی، معاون محيط زيست و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: آرام آرام با آمدن گونه‌های مهاجم، بهار نارنج شیراز به محاق رفت و باید به سمت احیای بهارنارنج حرکت می‌کردیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه آرام آرام با آمدن گونه‌های مهاجم، بهار نارنج شیراز به محاق رفت، افزود: امروز درختان کاج در معابر اصلی شیراز خودنمایی می‌کنند.

معاون محيط زيست و خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به پویش کاشت بهار نارنج در سال ۱۴۰۱ با کاشت ۱۰۰ هزار درخت بهار نارنج گفت: باید نمادهای این شهر احیا شوند.

غلامی با تصریح بر حرکت به سمت نمادهای شیراز بیان داشت: گیاهان اصیل شیرازی مثل آویشن شیرازی در گام‌های بعدی باید در دستور کار قرار بگیرند که از قدیم بیش از ۵۴ گیاه دارویی مخصوص شیراز وجود دارد که سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری باید به سمت احیای آن‌ها حرکت کند.

/پایان متن/