آیین افتتاح خط پرواز مستقیم شیراز نجف با حضور نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق، استاندار فارس و جمعی دیگر از مدیران استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار،  زائرین عتبات عالیات استان از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز راهی نجف اشرف می‌شوند.

علیرضا پاکفطرت، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس و نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه پرواز مستقیم شیراز نجف با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و تاکید بر اینکه این خط جدید پرواز باعث تسهیل در فرآیند زیارت مردم فارس خواهد شد، مطرح کرد: دو سال از شروع بیماری فراگیر کرونا می‌گذرد و در این مدت مردم افسرده و خسته شده‌اند و با توجه به اینکه دسترسی خوبی برای زائرین به شهرهای مقدس و مذهبی وجود نداشت، مسئولان استان به ویژه استاندار فارس در راستای تسهیل در این فرآیند تلاش کردند تا هر هفته تا پایان فروردین ماه زمینه سفر زوار را از حرم تا حرم فراهم کنند که امشب نیز اولین پرواز انجام خواهد گرفت.

علیرضا پاکفطرت با بیان اینکه پرواز مستقیم در خطوط هوایی منجر به توسعه صنعت گردشگری می‌شود، اظهار داشت: سفر شیراز به نجف مقدمه‌ای جهت زیارت به شهرهای مذهبی کشور عراق از جمله کربلایی مقدس خواهد شد که انتظار است طبق برنامه‌ریزی‌ها در مقابل زمینه ورود گردشگران مذهبی و زیارتی و همچنین سلامت به شهر شیراز فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری یک صنعت درآمدزا برای شهر شیراز و استان پهناور فارس محسوب می‌شود، افزود: استان فارس در صنعت گردشگری باید پیشتاز باشد و شهر شیراز هم که به سومین حرم اهل بیت علیهم السلام لقب گرفته است می‌تواند در زمینه گردشگری مذهبی و زیارتی اقدامات خوبی را انجام دهند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از پرواز مستقیم شیراز به یکی از شهرهای سوریه خبر داد و در این زمینه گفت: مسئولان استانی قول داده‌اند که زمینه پرواز مستقیم شیراز به کشور سوریه را هم فراهم کنند که در همین جا نام و یاد شهدای حرم و در راس آن‌ها، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که با خون خودشان امنیت را به این کشورها آوردند و امروز زوار ما به راحتی می‌توانند به شهرهای مذهبی عراق و سوریه سفر کنند.

پاکفطرت با تاکید بر اینکه تسریع در تکمیل ترمینال خروجی فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز از اهمیت بالایی برخوردار است، بیان داشت: امیدواریم مراحل ساخت این ترمینال هر چه سریع‌تر پایان بپذیرد تا شرایط مطلوب و خوبی برای مسافران داخلی و خارجی که در شأن و جایگاه این استان باشد، در این فرودگاه فراهم شود.

/پایان متن/