مدیر جهاد کشاورزی جهرم آتش زدن کاه و کلش مزارع بعد از برداشت محصول را یک فاجعه زیست‌ محیطی و یک اقدام مجرمانه در راستای مرگ تدریجی اراضی کشاورزی معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از روابط‌عمومی جهاد کشاورزی شهرستان جهرم حسن زمانی با بیان اینکه آتش زدن مزارع پس از برداشت محصول شیوه‌ای مرسوم ولی اشتباه است، اعلام کرد: آتش زدن کاه و کلش پس از برداشت محصول منجر به مرگ تدریجی مزارع گندم می‌شود.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم با اشاره به فواید مواد آلی خاک اظهار داشت: آتش زدن مزارع منجر به نابودی مواد آلی خاک می‌شود و این مواد آلی با هیچ کود شیمیایی جایگزین نخواهد شد.

وی همچنین آتش زدن کاه و کلش مزارع بعد از برداشت محصول را یک فاجعه زیست‌ محیطی نام ‌برد و افزود: این اقدام یکی از عوامل آسیب‌رسان به طبیعت و محیط‌زیست به شمار می‌رود و موجب نابودی میلیون‌ها موجود زنده در خاک می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مواد آلی با جذب رطوبت باعث افزایش راندمان مصرف آب، کود و عملکرد می‌شوند، بیان کرد: این مواد قابلیت نفوذ و ظرفیت نگهداری آب در خاک را افزایش و سبب کاهش تبخیر و تعرق از سطح خاک و گیاه می‌شوند.

وی با بیان اینکه آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی صدمات جبران ناپذیری به اراضی کشاورزی و محیط زیست وارد می کند و ممنوعیت قانونی دارد، گفت: طبق ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن بقایای گیاهی اراضی زراعی پس از برداشت محصول خلاف قانون است و متخلف حسب مورد به جزای نقدی درجه ۶ موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی محکوم می شود.

زمانی راهکار عملی در مدیریت بقایای گیاهی را بکارگیری کشاورزی حفاظتی دانست و افزود: کشاورزی حفاظتی با کم کردن تعداد عملیات خاک‌ورزی، کشت مستقیم محصولات زراعی و حفظ بقایای گیاهی در سطح خاک توأم با رعایت تناوب زراعی موجب کاهش هزینه تولید و سود‌آوری بخش کشاورزی می شود.

/پایان متن/