رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز از نور پردازی و نصب المان‌های نوری در سطح شهر شیراز به منظور بهبود، زیباسازی فضا‌های شهری و چشم انداز زیبا و جذاب در شب خبر داد.

افسانه خواست خدایی بیان کرد: یکی از سرفصل‌هایی که در شورای اسلامی شهر برای سازمان سیما و منظر سیاستگذاری شده مربوط به نورپردازی و المان‌های نوری است.

به گفته نماینده مردم شیراز در پارلمان شهری، المان‌های نوری و نور پردازی علاوه بر زیباسازی و ترویج نشاط شهروندی، نقش ارزنده‌ای در تقویت چشم انداز شب شیراز دارند.

او افزود: نصب المان‌ها تلاش برای تلفیق هنر در زندگی روزمره شهروندان و ایجاد لطافت در معابر شهر است و می‌تواند به محیط شهری کمک کند تا از یکنواختی خارج شود

عضو هیات رئیسه شورا از زیباسازی شب‌های شیراز با لوستر‌های شهری خبر داد و عنوان کرد: این پروژه در دو فاز اجرایی می‌شود که مرحله اول آن در بلوار‌های امام رضا «ع»، آزادی، مدرس و امیرکبیر به بهره بردرای رسید و در فاز دوم در پنج محور در بلوار‌های قدس، صنایع، رحمت، خلیج فارس و تکمیل بلوار امیر کبیر در دستور کار قرار دارد.

او با تاکید بر اینکه منظر شبانه به‌عنوان جزئی جدانشدنی در طراحی فضا‌های شهری باید به مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: هدف از طراحی، ساخت و نصب المان نوری زیباسازی منظر شهری، افزایش نشاط در فضای شهری و ایجاد تحول در سیمای شبانه است.

ناظر شورای اسلامی شهر در سازمان سیما و منظر در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: در ماه‌های آینده استان فارس و کلانشهر شیراز میزبان کنگره سرداران شهید و پانزده هزار شهید والامقام استان فارس خواهد بود. در همین راستا از سال گذشته تمثال‌ها مبارک شهدا، تابلو‌های مزین به تصاویر شهیدان والا و المان‌های مرتبط با این حوزه در سطح شهر به منظور ارتقا فضای معنوی شهر نوسازی و نصب شده است.

خواست خدایی از تلاش‌های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز به منظور پیشبرد سیاست‌های شورای اسلامی شهر قدردانی کرد و افزود: به زودی پروژه‌های متعددی در حوزه زیباسازی منظر شهری تقدیم شهروندان خواهد شد.

/پایان متن/