سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از تولید 49 هزار و 671 تن انواع محصولات دامی در سال 1402 در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان از تولیدات مربوط به 6 محصول مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی ضمن تسلیت شهادت خادم الرضا، شهید جمهور آیت الله رئیسی و با بیان اینکه این شهرستان رتبه نخست جوجه ریزی و تولید مرغ گوشتی در استان فارس را دارد، افزود: سال گذشته ۲۶ هزار و ۱۴۱ تن گوشت مرغ در این شهرستان تولید و به بازار عرضه شده است.
به گفته وی؛ بیش از ۹۰ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی بیش از سه میلیون و ۳۹۹ هزار قطعه در شهرستان شیراز مشغول به فعالیت هستند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه پنج واحد مرغ تخمگذار صنعتی با ظرفیت بیش از ۱۶۹ هزار قطعه در شهرستان شیراز مشغول به تولید هستند، اظهار کرد: در مدت مذکور بیش از هزار تن تخم مرغ در این شهرستان تولید و روانه بازار شده است.
میرزایی ابراز کرد: شهرستان شیراز در تولید گوشت قرمز و شیر خام دارای رتبه های برتر استان فارس بوده به نحوی که در سال گذشته سه هزار و ۶۱۹ تن گوشت قرمز و ۱۸ هزار و ۲۶ تن شیر خام در این شهرستان تولید شده است.
او با بیان اینکه بیش از ۱۹۲ زنبورستان فعال با بیش از ۳۳ هزار کلنی زنبورعسل در شهرستان شیراز مشغول به تولید بوده اند، می افزاید: بیش از ۲۴۰ تن انواع عسل بهاره از گونه های گون وحشی در سال گذشته تولید و برداشت شده است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با بیان اینکه تولید و پرورش آبزیان در این شهرستان عمدتا در استخرهای دو منظوره صورت می گیرد، گفت: در سال ۱۴۰۲ افزون بر ۶۰۰ تن محصولات شیلاتی در شیراز تولید شده است.
وی با اشاره به شعار سال “جهش تولید با مشارکت مردم” بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و با اتخاذ تدابیر لازم همچون اجرای طرح های نفوذ دانش و تامین نیاز های تسهیلاتی تلاش می کنیم روند تولید محصولات دامی در طول سال ۱۴۰۳ استمرار و روند افزایشی داشته باشد.

/پایان متن/