آیین شب شعر ملی شیراز که با حضور شاعران برجسته و گران‌قدر به‌مناسبت هفته نکوداشت شیراز در باغ جهان‌نما برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار در این مراسم از سردیس پیشکسوتان هنر شیراز رونمایی شد و از اساتید گران‌قدر شهر شیراز همچون استاد رحیم هودی، پیشکسوت هنرهای نمایشی فارس و کشور و حسین‌علی صرافت، پیشکسوت هنر کاشی‌نگاری و کاشی‌کاری شیراز تجلیل به عمل آمد، همچنین با حضور مدیران و مسئولان شهری و استانی، تندیس هادی سیف و استاد ساجدیان‌فر در باغ جهان‌نما رونمایی شد.

شهردار شیراز در این مراسم با بیان اینکه شیراز شهر شعر، فضل و هنر است ، گفت: این ویژگی‌های شیراز وظیفه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر را سنگین‌تر می‌کند.

محمدحسن اسدی افزود: شعر قطعا یک تخصص و یک هنر است و کسانی که در این مکان حضور پیدا کردند و شعر سرودند مبتکر و اساتید اهل فن هستند.

وی ادامه داد: این مراسم در راستای هنرنمایی تعدادی از شاعران ملی، استانی و تجلیل و قدردانی از هنرمندان شهر شیراز برگزار شد.

اسدی با قدردانی از دست‌اندرکاران اجرای برنامه‌های هفته نکوداشت شیراز طی یک هفته گذشته افزود: طی هفته گذشته برنامه‌های متنوع و متعددی در سطح محلات شهر شیراز برگزار شد و امید است برنامه‌ها مورد قبول شهروندان شیراز قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: گاهی با یک بیت یا یک مصرع شعر می‌توان یک مثنوی سرود و هنر شعر قدیم به‌ویژه شعر معاصر می‌تواند حق مطلب را ادا کند.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه باید به هنر شعر و این صنعت توجه داشت، تاکید کرد: قامت شیراز در شعر، ادب و اندیشه بسیار بلند و شاخص است و با این ظرفیت در کنار هنرمندان و شعرا می‌توان اقدامات بسیاری را انجام داد.

محمد علی چوبینی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در ادامه این آئین در سخنانی اظهار کرد: همه روزها، هفته و ماه‌ها برای ما و شهروندان این کلان‌شهر روز شیراز است.

وی افزود: نیمه اردیبهشت و فضای بهشتی شهر شیراز بهانه‌ای است برای آنکه به خود یادآوری کنیم که در چه شهری زندگی می‌کنیم.

معاون شهردار شیراز تصریح کرد: این شهر و کشور یک تاریخ و هنر و پیشینه غنی دارد.

چوبینی ادامه داد: در هفته نکوداشت شیراز رویداد و برنامه‌های متنوع و متفاوتی در سطح محلات شهر برگزار شد؛ حسن ختام اجرای برنامه‌های هفته نکوداشت شیراز همچون سال گذشته برگزاری مراسم شب ملی شعر بود که با حضور هنرمندان ملی و استانی برگزار شد.

در این آئین سیدابراهیم حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم از شهرداری شیراز که به صورت ویژه در هفته نکوداشت شیراز به معرفی شهر شیراز و تجلیل از هنرمندان شیرازی پرداخته بودند، تقدیر کرد.

/پایان متن/