آیین گشایش "نقش بهشت"، نمایشگاه عکس جاذبه های شیراز، به مناسبت گرامیداشت هفته شیراز، پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی در تهران، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار در این مراسم که با حضور محمد حسن اسدی شهردار شیراز، حمیدرضا غلامزاده، دبیر کل مجمع، و تنی چند از سفرای خارجی همراه بود،

شهردار شیراز، این شهر را نمایشگاهی به قدمت خود تاریخ، و اصالت یک تمدن کهن توصیف کرد که نقش بهشت قابی کوچک از آن را به تصویر کشیده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی هدف اصلی این رویداد را اعلام آمادگی شهرداری شیراز برای همکاری های دو و چندجانبه جهت ایجاد مفاهمه و دوستی از طریق شناخت و درک متقابل دانست و ابراز امیدواری کرد، این رویداد شروعی برای تعاملات گسترده فرهنگی باشد.

دبیرکل مجمع ضمن تبریک هفته شیراز و اشاره به عنوان کسب‌شده توسط شیراز به عنوان پایتخت محیط‌زیست مجمع شهرهای آسیایی در سال ۲۰۲۴، این شهر را به عنوان یکی از اعضای فعال مجمع شهرداران آسیایی معرفی کرد. وی نمایشگاه عکس جاذبه‌های گردشگری شیراز را اقدامی خوش یمن و مقدمه‌ای برای دیگر رویدادها و همکاری‌های بین المللی برشمرد.

گفتنی است این رویداد به همت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز و مشارکت و میزبانی مجمع شهرداران آسیایی و با حضور سفرا و دیپلماتهای خارجی از کشورهای جمهوری کره، فیلیپین، رومانی، هند و نمایندگانی از سازمانهای بین المللی از جمله رییس مؤسسه فرهنگی اکو و مدیر مرکز فرهنگی سوامی ویوکانندا هند برگزار شد.

نمایشگاه «نقش بهشت» تا ۲۳ اردیبهشت در دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی دایر بوده و بازدید از آن از ساعت ۱۰ الی ۱۷ برای عموم آزاد است.

/پایان متن/