مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از پلمب ۱۰ واحد داروخانه گیاهپزشکی فاقد مجوز در شهرستان داراب خبر داد و گفت: ۲۰ واحد متخلف این شهرستان نیز به مراجع قانونی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جاوید عباسی با بیان اینکه شناسایی واحدهای مذکور توسط اکیپ بازرسی و ساماندهی نهاده‌های کشاورزی انجام شده، افزود: میزان ۲۰۰ لیتر سم و ۸۰۰ کیلوگرم کود غیرمجاز از این داروخانه ها کشف و ضبط شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه داروخانه های گیاهپزشکی استان فارس به صورت مستمر و با همکاری ادارات مربوطه مورد پایش و بازرسی قرار می گیرند، به بهره برداران توصیه کرد؛ سموم مورد نیاز خود را با نسخه گیاه پزشکی از داروخانه های مجاز خریداری کنند.
عباسی اظهار کرد: اکیپ بازرسی و ساماندهی نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس متشکل از نمایندگان مدیریت حفظ نباتات، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، مدیریت بازرسی اتاق اصناف، حراست شرکت خدمات حمایتی، موسسه آب و خاک استان فارس، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و نیروی انتظامی شهرستان هستند که به صورت مستمر نسبت به پایش داروخانه های گیاهپزشکی اقدام می کنند.

/پایان متن/