شهردار منطقه ۳ شیراز گفت: عملیات لایروبی و پاکسازی مجدد کانال های روباز و روبسته در شهرک سعدی بلافاصله پس از بارندگی ۵ اردیبهشت در شیراز توسط نیروهای خدمات شهری این شهرداری انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، سید محمد جواد افضلی اظهار کرد مسیل‌های آب‌های سطحی محدوده شهرداری منطقه ۳ شیراز به‌ویژه در شهرک سعدی پس از بارندگی‌های روزهای گذشته در شیراز مجددا پاکسازی شدند.

وی افزود: در پی بارش‌های سیل‌آسای ۵ اردیبهشت در شیراز حجم عظیمی از مخلوط رودخانه‌ای گل‌ولای و زباله از بالادست شهرک سعدی وارد این کانال‌های روباز و روبسته آب‌های سطحی این شهرک شده بودند که بلافاصله پس از پایان بارندگی، یعنی از مسیر مقابل آتش‌نشانی جاده خرامه تا کوچه ۱۸ بلوار شهید وفایی مجددا لایروبی و پاکسازی شد.

شهردار منطقه ۳ شیراز عنوان کرد: طی این عملیات بیش از ۱۰۰ سرویس کامیون گل‌ولای، مخلوط رودخانه‌ای و زباله از این کانال‌ها خارج و به بیرون از محدوده منتقل شد.

افضلی با بیان اینکه بیش از ۳۰ نیروی خدمات شهری این شهرداری بلافاصله پس از بارندگی به مدت ۴ روز با استفاده از ماشین‌آلات سبک و سنگین عملیات پاکسازی را به انجام دادند، تأکید کرد: با اجرای این عملیات، شرایط لازم برای آمادگی در برابر بارندگی‌های بعدی، کاملا فراهم شده است.

وی اضافه کرد: عملیات پاکسازی کانال‌ها و تمامی مجاری عبور آب در سطح منطقه ۳ شهرداری خصوصا در شهرک سعدی در حالی از سوی نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ انجام شد که از ماه‌ها قبل عملیات لایروبی تمامی منهول‌ها، کانال‌های روباز و روبسته و مسیل های آب‌های سطحی منطقه خصوصا شهرک سعدی بصورت مکرر انجام شده بود.

شهردار منطقه ۳ شیراز با اشاره به اینکه شدت بارندگی روزهای گذشته در مقایسه با سال ۹۸ چند برابر بوده است، خاطرنشان کرد: علی‌رغم شدت و مدت زمان بارش‌های سیل‌آسای روزهای گذشته، اجرای پروژه‌های زیرساختی نظیر سیل‌بند سعدی و همچنین تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدوم شهرداری باعث شد تا شهرک سعدی و شهروندان عزیز این شهرک از خطرات ناشی از سیلاب در امان باشند.

/پایان متن/