مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از امضای سه تفاهم نامه بخش کشاورزی در اولین روز از برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران در استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، معصومه مویدی بیان کرد: در جریان بازدید از پاویون استان فارس، با حضور نمایندگان استانداری و هیات های بین المللی، دو تفاهم نامه همکاری در کشت فرا سرزمینی محصولات کشاورزی و همکاری در زمینه پرورش و صنعت گوشت قرمز با کشور مغولستان امضا شد.

به گفته وی؛ یک تفاهم نامه همکاری نیز در زمینه بسته بندی و صادرات میوه و تره بار با کشور روسیه به امضا رسید.

این مقام مسئول به حضور بیش از دو هزار تاجر و بازرگان خارجی از حدود ۱۰۰ کشور دنیا در این رویداد بین المللی اشاره کرد و گفت: مفتخریم که سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از دو سامانه در زمینه توسعه زنجیره تولید و ارزش گیاهان دارویی رونمایی خواهد کرد.

مویدی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در هفت گروه کالایی از جمله صنایع غذایی، کشاورزی و شیلات، صنعت، پتروشیمی و سایر گروه های تولیدی برگزار شده است، افزود: امضاء تفاهم نامه توسعه صنعت نفت و گاز با کشور چین نیز از دیگر اقدامات انجام شده در اولین روز از برگزاری این نمایشگاه در پاویون استان فارس بود.

/پایان متن/