بازدید میدانی از پروژه های عمرانی شاخص شهرداری منطقه پنج شیراز و روند پیشرفت آن با حضور افسانه خواست خدایی، عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز، یاوران و رابطین شورای محلات، شهردار منطقه پنج و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار، شهردار منطقه پنج شهرداری شیراز در این بازدید با اشاره به اجرای ۱۲۰ پروژه و ریزپروژه در سطح این منطقه در سال جاری گفت: طی دو ماه آینده اولین باغ بانوان در سطح منطقه پنج شیراز به بهره‌برداری می‌رسد.

رضا مسعودی عنوان کرد: همزمان با  پروژه های عمرانی در سطح  منطقه پنج، پروژه های متعددی در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی، زیر ساختی همچون دفع و هدایت آب های سطحی، پیاده‌راه‌سازی، فرهنگسرا و سالن‌های ورزشی متعدد در حال احداث و یا آماده‌بهره‌برداری است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در سال جاری با اعتباری بیش از ۴۸۰ میلیارد تومان و در چارچوب ۱۲۰ پروژه و ریز پروژه در حال اجرا و یا در مرحله آغاز عملیات عمرانی است.

شهردار منطقه پنج شیراز گفت: کلیه این پروژه‌ها با مطالعات قبلی و با این هدف که با اجرای آن‌ها چه بخشی از مشکلات مردم مرتفع می شود، در حال اجرا است.

مسعودی  با بیان اینکه در سطح منطقه پنج اولین باغ بانوان مهر بانو در حال احداث است و این پروژه طی دو ماه آینده به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: این پروژه در فضایی به مساحت ۶۴۰۰ متر و با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

شهردار منطقه پنج شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در سطح منطقه پنج تعداد ۸ پروژه احداث پارک در حال اجراست، تاکید کرد: اجرای چنین پروژه‌هایی به توسعه فضای سبز منطقه بسیار کمک می‌کند. این در حالی است که در گذشته در این منطقه فقر سرانه فضای سبز و فضای ورزشی داشتیم، اما با اهتمام ویژه‌ای که شهردار و شورای اسلامی شهر شیراز بر اجرای برخی اقدامات داشتند وضعیت فضای سبز منطقه ارتقا یافت.

مسعودی یادآورشد: تلاش ما بر این است تا گره از مشکلات مردم باز کنیم و امیدآفرینی و بستر زندگی کیفی و مناسب‌تر را برای شهروندان فراهم کنیم.

در ادامه این بازدید عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه پنج گفت: با سیاست‌گذاری که در شورای اسلامی شهر شیراز صورت گرفت پروژه‌های مختلف در حوزه های عمرانی، فرهنگی، خدمات شهری و زیر ساختی در منطقه پنج شهرداری شیراز از سه سال گذشته برنامه‌ریزی شده است.

خواست خدایی افزود: در منطقه پنج علاوه بر پروژه‌های عمرانی بسیار خوبی که در حال اجرا است، اقدامات و پروژه‌های فرهنگی بی‌نظیری در مرحله افتتاح و اجرا است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات اجرایی بسیار مطلوب در سطح این منطقه احداث باغ بانوان است که براساس مصوبه شورای شهر شیراز در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ این مصوبه در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه شهرداران مناطق یازده‌گانه شهر شیراز مکلف به ساخت باغات بانوان و خانواده شدند.

خواست خدایی عنوان کرد: در حال حاضر باغ بانوان در سطح منطقه پنج دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و طی ماه های آینده به بهره‌برداری می‌رسد که با افتتاح آن مورد استفاده عموم بانوان منطقه خواهد بود.

وی ادامه داد: فضاهای فرهنگی که در این منطقه لحاظ شده است از جمله سرای مطالعه و برنامه ریزی برای مجموعه فرهنگی که در سطح منطقه در حال اجرا است، نشان می دهد تعادل و عدالت در اجرای پروژه ها در حوزه های مختلفی عمرانی، خدماتی و فرهنگی رعایت شده است.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به اجرای کلان پروژه های بسیار زیادی که در سطح منطقه در حال اجرا است، دو مگا پروژه در این منطقه در سطح شهری در حال اجراست که پروژه تقاطع احمد ابن موسی (ع) و تقاطع قائم به رحمت از جمله این پروژه‌ها است که این دو مگا پروژه علاوه بر کاهش بار ترافیکی سطح منطقه ارزش افزوده بسیار خوبی را ایجاد خواهد کرد.

اجرای عملیات وسیع لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی در سطح منطقه، پیاده‌روسازی و دیگر پروژه‌های اجرایی زیرساختی در منطقه پنج از دیگر موضوعات مورد اشاره خواست خدایی بود و افزود: در سنوات گذشته شاهد اجرای این اقدامات وسیع عمرانی نبودیم و در زمان بارش باران همواره آب‌گرفتگی‌های متعدد را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر با اجرای عملیات لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی در منطقه پنج که در قالب ۳ پروژه بزرگ انجام شد، در بارندگی‌های اخیر با هیچ گونه آب گرفتگی مواجه نبودیم.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز همچنین گفت: به زودی باغ بانوان و مجموعه سرای مطالعه تقدیم شهروندان خواهد شد و سایر پروژه‌ها به ویژه حوزه فضای سبز و بوستان های سطح منطقه، تاسیسات و مجموعه ها در حال بروزرسانی عمرانی هستند.

خواست خدایی تصریح کرد: منطقه پنج شیراز طی سال‌های گذشته جزو مناطق ضعیف بود، اما امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که این منطقه یکی از مناطق برخوردار شهر در سال‌های آینده خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: معتقدم هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم، اما با کمک و همراهی شهروندان و مطالبه عمومی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد، این منطقه که یکی از مناطق فعال عمرانی و فرهنگی است به شرایط مطلوب دست می‌یابد.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز یادآور شد: منطقه پنج شیراز قطب ورزشی شهر شیراز است و این موضوع را شاهد هستیم که بیشترین پروژه های ایجاد سالن‌های ورزشی در این منطقه در حال اجرا و برخی در حال اتمام است.

در بازدید شهردار منطقه پنج شیراز و عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه پنج از تعدادی از پروژه های عمرانی، زیر ساختی، خدمات شهری و فرهنگی این منطقه بازدید داشتند.

/پایان متن/