در سفر استاندار فارس به شهرستان جویم؛ کلنگ عملیات اجرایی ناحیه صنعتی جویم به زمین زده شد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس در شورای اداری شهرستان جویم که همزمان با سفر استاندار فارس برگزار شد، گفت: ناحیه صنعتی جویم در زمینی به مساحت ۳۲هکتار ایجاد می شود.
سید مسعود عظیمی با بیان اینکه ایجاد ناحیه صنعتی جویم از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم در دستور کار شرکت شهرکهای صنعتی فارس قرارگرفت و در دور دوم سفر ریاست محترم جمهوری نیز مصوب شده است افزود: در این مدت استعلامات اصلی این ناحیه صنعتی اخذ و ناحیه صنعتی جویم در شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز به تصویب رسید.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با بیان اینکه تعادل و توازن بخشی در ایجاد و توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی استان از برنامه های راهبردی این شرکت است گفت:باتوجه به اینکه شهرستان جویم از شهرستان های نوپای استان است ،تمام تلاش خود را برای تسریع در راه اندازی ناحیه صنعتی بکارخواهیم بست.
وی افزود:باراه اندازی ناحیه صنعتی جویم شاهد جذب سرمایه گذار ،توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار خواهیم بود.
عظیمی با اشاره به اینکه برای راه اندازی ناحیه صنعتی ، تامین زیرساخت ها نظیر آب ،برق ،گاز وجاده دسترسی از نیازهای اساسی است که بر اساس قانون باید توسط دستگاه های خدمات رسان تامین شود گفت:در راه اندازی این ناحیه صنعتی باید همه دستگاه های اجرایی پای کار بیایند تا ،زیرساخت های آن به سرعت احداث شود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس افزود:باتوجه به قرارگیری شهرستان جویم در محور ترانزیتی جنوب و موقعیت این ناحیه صنعتی در جوار این بزرگراه و همچنین ظرفیت های موجود در شهرستان بتوانیم شاهد تسریع در راه اندازی این ناحیه صنعتی و جذب سرمایه گذار باشیم.
در جلسه شورای اداری شهرستان جویم که به ریاست استاندار فارس برگزار شد مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی لارستان حداکثر ظرف مدت ۷ ماه نسبت به ایجاد مسیر دسترسی ناحیه صنعتی اقدام و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز نسبت به اختصاص اعتبارات طرح اقدام کند.
همچنین مقرر شد دستگاه های اجرایی نسبت به تامین ۵لیتر برثانیه آب بهمراه خط انتقال ، تخصیص۷مگاوات برق از پست و اجرای خط انتقال برق،تامین ۵۰۰۰متر مکعب بر ساعت گاز و اجرای خط فیبر نوری تا ورودی ناحیه صنعتی جویم و تحویل و تحول و انتقال سند اراضی اقدامات لازم را انجام و بصورت هفتگی گزارش پیگیری اقدامات خود را به استانداری فارس اعلام کنند.
/پایان متن/