واحد گشت صیانت باغات قصردشت کلان‌شهر شیراز راه‌اندازی شد که این واحد به لحاظ ساختاری مستقیم و ویژه زیر نظر اداره حوزه استحفاظي باغات است كه اين مهم پیش‌ازاین با توجه به طرح مصوب شورايعالي معماری و شهرسازی توسط مناطق ۱و ۶ نظارت و كنترل می‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهردری شیراز، در مراسم افتتاح واحد گشت صیانت باغات قصردشت کلان‌شهر شیراز که با حضور مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، ابراهیم کمالی عضو شورای اسلامی شهر و ناظر اداره باغات، عباداله زارعی مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری حوزه معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز و عبدالرسول امیری سرپرست اداره حوزه استحفاظي باغات قصردشت آغاز به کار کرد.

این واحد به لحاظ ساختاری مستقیم و ویژه زیر نظر اداره حوزه استحفاظي باغات است كه اين مهم پیش‌ازاین با توجه به طرح مصوب شورايعالي معماری و شهرسازی توسط مناطق ۱و ۶ نظارت و كنترل می‌شد.

مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در آیین افتتاح گشت صیانت از باغات شهر شیراز گفت: در راستای پاسخگویی به نیاز شهروندان و صیانت از منابع طبیعی این شهر واحد گشت صیانت از باغات و جلوگیری از تخلفات باغات در اداره حوزه استحفاظي باغات با ۴ دستگاه ماشین گشت زنی ویژه، آغاز به کار کرد.

ابراهیم کمالی ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در این خصوص اظهار داشت: پس از بررسی‌های انجام‌شده به این نتیجه رسیدیم که نداشتن یک واحد اجرایی مستقل در خود این اداره و وابستگی به تخلفات مناطق در بحث نظارت، عملاً کار نظارت را ضعیف می‌کند و ایجاد یک واحد مستقل نظارتی تحت عنوان گشت ویژه صیانت در حوزه ستاد باغات می‌تواند هم نظارت را بهتر کند و هم پاسخگویی این حوزه را به نیازهای شهروندان منصفانه‌تر و عادلانه‌ترکند.

عباداله زارعی مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری حوزه معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز اظهار داشت: همکاری مضاعف با مجموعه ستاد باغات قصردشت را در دستور کار قرار خواهیم داد و از امروز همکاران برنامه‌ریزی گشت زنی شبانه‌روزی را داشته باشند تا بتوانند در خصوص پیشگیری و جلوگیری از تخلفات پاسخگوی نیاز شهروندان در این حوزه باشند.

عبدالرسول امیری سرپرست اداره حوزه استحفاظي باغات قصردشت نیز گفت: بزرگ‌ترین چالش ما در بحث نظارت چندگانگي ساختار نظارت و عدم وجود واحد مستقل زير نظر مستقيم اين اداره بود که به‌صورت ویژه خواسته و رسالت اصلي بر اساس وظايف محوله يعني صيانت، حفظ، نگهداري و جلوگيري از ساخت‌وسازهای غیرمجاز این حوزه را پیگیری کند،چراکه وسعت منطقه تحت نظارت بسيار گسترده و لزوم تقویت نظارت را الزامی می‌نمود. امروز خدا را شاكريم كه توفيق خدمت گذاري و مسئولیت سنگین نظارت را بر عهده بنده و همكاران گرامي قرار داده شد، امیدواریم بتوانیم با کمک شهروندان و گروه نظارتی ایجادشده در مسیر حفاظت هرچه بيشتر از اين ميراث ارزشمند مثل گذشته گام‌های چشمگيري برداریم.

/پایان متن/