مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خبر از تشدید نظارت‌های میدانی بر بازار شب عید در استان فارس داد و از مردم خواست گزارشات گرانفروشی را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار مرتضی شریفی ضمن اشاره به اقدامات استان در حوزه تنظیم بازار به نقش اتاق اصناف و اتاق تعاون در تنظیم بازار استان از تشدید نظارت‌های میدانی بر بازار در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز خبر داد و گفت: مردم می‌توانند گزارشات خود را در حوزه بازار به صورت شبانه‌روزی از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام کنند.

وی تصریح کرد: در مقوله تنظیم بازار دو بخش تأمین و توزیع از اهمیت بالایی برخوردار است که هر دو بخش توسط اتاق‌های اصناف و تعاون به خوبی مدیریت شده است.

شریفی گفت: در بخش تامین، اتاق اصناف با کمک اتحادیه بنکداران و عمده‌فروشان کالاهای مورد نیاز مردم را از طریق تولیدکنندگان داخلی یا تجار و بازرگانان از طریق واردات تأمین می‌کنند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ادامه داد: اتاق تعاون از طریق اتحادیه‌های تعاونی تولیدی نسبت به تامین کالای مورد نیاز اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به نقش این دو مجموعه مهم در حوزه توزیع گفت: دو اتاق اصناف و تعاون از طریق زیرمجموعه‌ها و تعاونی‌های مصرف اقدام به توزیع اقلام مورد نیاز مردم می‌کنند.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: قطعا یکی از موضوعات مهم در حوزه تنظیم بازار، نظارت بر بازار است که در هر دو اتاق تیم‌های توانمندی جهت حضور میدانی در بازار و مراکز عرضه عمده جهت نظارت دقیق بر عملکرد مجموعه‌های مرتبط تشکیل شده است.

/پایان متن/