با راه‌اندازی سامانه جستجوی مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۱۵۰۰ کارفرما توانستند فرصت‌های شغلی خود را به جویندگان کار ارائه کنند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار، مسیر ارتباط دوسویه کارفرمایان و کارجویان در استان فارس هموار شد و طرح رویداد مردمی اشتغال به عنوان یکی از مصادیق جهاد تبیین و مقدمه‌ای برای اصلاح و تحول در نحوه اشتغال، رنگ اجرایی به خود گرفت.

بر اساس این گزارش دریافتی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با همکاری بسیج سازندگی استان، این طرح را در کلانشهر شیراز و ۳۷ شهرستان فارس، عملیاتی کردند و دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌ها نیز با عملکرد جهادی، نیروهای کار متخصص را به کارفرمایان، پیوست دادند.

به گزارش عصر کار به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در این رویداد، جوانان و متقاضیان جویای کار در رده‌های سنی مختلف با مهارت‌ها و تخصص‌های متفاوت، بی‌واسطه روبه‌روی کارفرمایان نشستند تا این بار تامین نیروی مورد نیاز در واحدهای تولیدی و خدماتی فارس، فصل جدیدی تجربه کند.

به باور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند گره‌گشای امور کارجویان و کارفرمایان متقاضی نیروی کار باشد چرا که مواجهه بی‌واسطه آنان، هم موجب تسهیل، تسریع و کاهش هزینه‌های دستیابی به فرصت‌های شغلی خواهد شد و هم وفاق بیشتر در کوتاه‌ترین زمان بین کارگر و کارفرما را شکل می‌دهد.

وحید خداپرست، یکی از اهداف برگزاری رویداد مردمی اشتغال کار را معرفی سامانه جستجوی شغل که چند ماهی از رونمایی آن گذشته است، عنوان کرد و اذعان داشت که فارس در طول این مدت جزو سه استان برتر در تعداد بکارگماری متقاضیان شغلی در این سامانه بوده است.

خداپرست از بکارگماری بیش از هزار نفر نیروی کار از زمان راه‌اندازی این سامانه در فارس خبر داد و یادآور شد که در حال حاضر نیز حدود ۴ هزار فرصت شغلی استان در همین سامانه موجود است.

به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بیش از ۱۵۰۰ کارفرما، اقدام به ثبت و ارائه نیازهای خود در فرصت های شغلی مدنظر کرده‌اند و این رخداد نشان می‌دهد که در استان، ظرفیت خوبی در حیطه فرصت‌های شغلی برای کارجویان و استخدام نیروهای مدنظر کارفرمایان فراهم است. خداپرست راه‌اندازی سامانه جستجوی شغل را به عنوان یک حلقه مفقوده در سهولت‌بخشی، ارائه فرصت‌های شغلی و کیفیت استخدام نیروی کار، موثر دانست و به این نکته اشاره کرد که در فارس، حدود ۱۲ هزار ظرفیت شغلی برای این سامانه وجود خواهد داشت.

اهمیت برگزاری مستمر رویداد مردمی اشتغال به صورت فصلی یا دوره‌ای نیز موضوع دیگری بود که او با اشاره به آن اظهار امیدواری کرد که اجرای چنین طرح‌هایی، مشکلات کلانشهر شیراز و شهرستان‌های فارس را در حوزه اشتغال به حداقل برساند.

خداپرست در حاشیه بازدید از این رویداد مردمی و در گفتگو با کارفرمایان و کارجویان، احساس رضایت آنان از برگزاری این طرح را مطلوب و اثربخش ارزیابی کرد و توضیح داد که این رویداد می‌تواند هم بکارگماری کارجویان در سامانه جستجوی شغل را افزایش دهد و هم کارفرمایان را از ظرفیت نیروی انسانی بیکار فارس مطلع نماید.

وحید خانی مظفری، دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی فارس نیز با تاکید بر ضرورت تسهیل گری در هر امری به عنوان یکی از ماموریت های اصلی این قرارگاه، یادآور شد که یکی از مولفه های تسهیلگری، یافتن حلقه‌های واسطه، حذف موانع و نقش‌آفرینی در این حلقه‌هاست.

خانی مظفری به ایفای نقش بسیج سازندگی و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در حوزه اشتغال اشاره کرد و اذعان داشت که با اجرای رویداد مردمی اشتغال کار، ارتباط کارفرمایان و کارجویان تسهیل شده است.

او به ضرورت نقش مجموعه‌هایی همچون فنی‌وحرفه‌ای، کمیته امداد، بهزیستی و بنیادشهید در این رویداد نیز گریز زد و تاکید کرد که در رویدادهای بعد، چنین دستگاه‌هایی باید به این موضوع ورود کرده تا با معرفی کارجویان و مددجویان تحت پوشش خود، بخشی از مشکلات اشتغال فارس حل شود.

گفتنی است این رویداد ملی یک روزه، فرهنگساز و زمینه‌ساز آشنایی افراد جویای کار با کارفرمایان شد. به گزارش عصر کار، سامانه جستجوی شغل به آدرس http://shoghl.mcls.gov.ir نیز بستری است که در دسترس عموم مردم و متقاضیان کار قرار گرفته تا با وارد شدن به این سامانه، مشخصات و رزومه خود را ثبت کنند. در واقع در این شبکه با معرفی افراد جویای شغل به کارفرمایان، کاریابی و اشتغال‌یابی در استانی همچون فارس، رنگ دیگری به خود گرفته و این مسیر تسهیل شده است.

/پایان متن/