شهردار شیراز گفت: ارتفاعات این کلان‌شهر با توجه به وسعت و پراکندگی آن، به‌عنوان فرصتی ویژه برای گسترش ظرفیت‌های گردشگری محسوب می‌شود.

محمدحسن اسدی در جلسه تکریم و معارفه مدیر پروژه ارتفاعات شهرداری این کلان‌شهر به تبیین اهمیت پروژه ارتفاعات و پراکندگی آن در دراک، بام شیراز، تنگ الله‌اکبر و سایر ارتفاعات شهر شیراز به عنوان فرصتی ویژه برای گسترش ظرفیت‌های گردشگری پرداخت.

او با تاکید بر نگاه مدیریت شهری به جایگاه مدیریت پروژه ارتفاعات به تبیین رویکرد‌های این حوزه پرداخت.

شهردار شیراز اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده در بام شیراز اقدامات زیادی همانند پیاده‌راه سازی در بزرگراه شهید سلیمانی و ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری از ارتفاعات منصورآباد تا اکبرآباد، زیباشهر و کوه نور در حال اجرا است.

او همچنین با تأکید بر اهمیت گسترش ظرفیت گردشگری به ایجاد پروژه‌های زیرساختی و تفریحی نظیر پروزه آکواریوم که کلنگ آن زده شده، اشاره کرد.

کاشت درختان مناسب با اقلیم شهر شیراز، اتمام پروژه کمربند سبز با عرض ۵۵ متر و برنامه‌ریزی جهت آبیاری درختان با استفاده از تصفیه خانه فاضلاب‌های محلی، از دیگر اقدامات مدیریت شهری در راستای احیای پروژه ارتفاعات بود که این مقام ارشد شهری به آن پرداخت.

اسدی همچنین بر تسریع در اجرای پروژه‌های جاری و تعریف پروژه‌های جدید طبق اقتضائات ارتفاعات و خواسته‌های شهروندان تأکید کرد.

نائب‌رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه بر وسعت و ظرفیت بی‌نظیر ارتفاعات این کلان‌شهر تأکید کرد.

محمود صفایی ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی لازم طبق زمان‌بندی باید به سمت بهره‌برداری به‌موقع از پروژه‌های در حال انجام ارتفاعات حرکت کرد.

/پایان متن/