نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزییات نشست دوجانبه هیات های پارلمانی ایران و ویتنام را تشریح کرد.

ابراهیم عزیزی در این رابطه گفت: نشست دوجانبه هیأت‌های ایران و ویتنام با حضور دکتر قالیباف و وونگ دین هوئه رئیس مجلس ملی ویتنام و هیأت همراه در بهارستان برگزار شد.

او افزود: وونگ دین هوئه رئیس مجلس ملی ویتنام و هیأت همراه شامل جمعی از رؤسای کمیسیون‌های مجلس ملی و تعدادی از معاونان وزرای کشور ویتنام در حوزه بازرگانی و صنعت، کشاورزی، فرهنگ، ورزش، گردشگری و اقتصادی برای حضور در نشست دوجانبه هیئت‌های همراه دو کشور امروز سه شنبه در مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.

توسعه همکاری‌های مشترک بین دو کشور، مهم‌ترین هدف برگزاری این نشست دوجانبه بود که عزیزی به آن اشاره کرد.

او خاطرنشان کرد: حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی، جلیل رحیمی جهان آبادی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام، فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان، بنده از کمیسیون امنیت ملی و روح الله عباسپور عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام به عنوان اعضای هیأت ایرانی در این نشست حضور داشتند.

عزیزی تصریح کرد: پارلمان‌های دو کشور می‌توانند از طریق تصویب قوانین، به توسعه ارتباطات اقتصادی ایران و ویتنام از این طریق کمک کنند.

او همچنین گفت: صدور روادید، تسهیل موضوعات گمرکی، فعالیت کمیته‌های بانکی و برقراری پرواز مستقیم تهران-هانوی و… از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

عزیزی افزود: معتقدیم این نشست فرصتی را فراهم می‌کند تا دیپلماسی پارلمانی میان دو کشور تبدیل به ابزاری برای تقویت روابط دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی شده و رویه مثبتی در توسعه روابط تجاری و اقتصادی شکل دهد.

/پایان متن/