رئیس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از بروکراسی اداری برای صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری گفت: چرا باید یک سرمایه‌گذار برای دریافت مجوز هفت‌خان رستم را طی کند.

ذبیح‌الله خدائیان دوشنبه ۱۶ مرداد در جلسه هم‌اندیشی رؤسای تشکل‌های اقتصادی استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های این استان بیان کرد: زمین این استان زرخیز است و معادن بسیار ارزشمندی دارد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، خدائیان به علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران حوزه خلیج فارس به سرمایه‌گذاری در استان فارس اشاره و اضافه کرد: با توجه به این ظرفیت‌ها، فارس باید استانی توسعه یافته باشد و هیچ منطقه محرومی در آن وجود نداشته باشد اما اینگونه نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از عدم توسعه یافتگی استان فارس در بخشی از حوزه‌ها افزود: این استان با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دارد اما آنگونه که باید توسعه نیافته است بر این اساس باید همه همدل بود و برای توسعه  فارس قدم برداشت.

خدائیان به برخی از مشکلات کارآفرینان در کشور اشاره و اظهار کرد: آیا شرایط کار برای کارآفرینان و تولیدکنندگان یک شرایط مساعدی است یا باید با بسیاری از مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

وی به چالش‌های پیش روی تولیدکنندگان از جمله تجهیزات و تامین مواد اولیه اشاره و اظهار کرد: کالا صادر می‌شود اما برای ورود ارز آن به کشور با مشکل مواجه هستند و بعد از آن بازهم با مشکل روبه رو هستند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از پیش نیازهای رونق تولید را ثبات اقتصادی عنوان و تصریح کرد: آیا تولیدکننده برای تامین مواد اولیه خود به راحتی می‌تواند ارز تهیه کند؟ آیا صدور بخشنامه‌های متعدد و لغو آن در کشور مشکلاتی را به همراه نداشته است؟

وی با انتقاد از بروکراسی اداری برای صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری گفت: چرا باید یک سرمایه‌گذار برای دریافت مجوز هفت خان رستم را طی کند و با وجود پیگیری‌های متعدد دولت و سازمان بازرسی صدور مجوزها همچنان الکترونیکی نیست و امضاهای طلایی همچنان وجود دارد.

خدائیان از موارد مذکور به عنوان سد پیش روی تولید یاد کرد و با اشاره به شعار سال بیان کرد: برای عملیاتی کردن شعار سال باید از بخش اقتصاد حمایت کرد چراکه راهی به غیر از آن وجود ندارد.

وی خواستار توجه ویژه به تحقق شعار سال شد و گفت: کمک به رونق تولید از جمله اولویت های قوه قضاییه است که رییس این قوه همواره بر روی آن تاکید داشته است و بخش اعظمی از برنامه‌های سفرهای استانی به حمایت از تولید و رفع مشکلات واحدهای تولیدی اختصاص دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از وظایف سازمان بازرسی کل کشور را حمایت از تولید دانست و افزود: بازدید از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در دستور کار سازمان بازرسی است و این امر به جد پیگیری می‌شود.

وی از اعلام آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای رفع مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی خبر داد و تاکید کرد: نباید با مانع تراشی باعث خروج سرمایه از کشور شد.

در این جلسه رؤسای تشکل‌های اقتصادی استان فارس مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

/پایان متن/