رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز خرید توافقی گوجه‌فرنگی کشاورزان این استان خبر داد و گفت: هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی برای صنایع تبدیلی 38 هزار ریال خریداری خواهد شد.

مجتبی دهقان پور با اشاره به رایزنی‌های متعدد در خصوص تامین منابع مالی لازم برای خرید توافقی گوجه‌فرنگی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و مساعدت‌های وزارت جهاد کشاورزی خرید توافقی این محصول آغاز شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در آغاز فرآیند خرید توافقی روزانه دو هزار و ۲۰۰ تن گوجه‌فرنگی تحویل شرکت صنایع تبدیلی دشت نشاط خواهد شد، اضافه کرد: مدیریت امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس سهمیه هر شهرستان را برای خرید گوجه‌فرنگی مشخص و ابلاغ خواهد کرد.

دهقان پور با اشاره به اینکه فرآیند برداشت گوجه‌فرنگی در حال حاضر در شهرستان‌های میان بند استان فارس همچون مرودشت و بیضاء در حال انجام است، خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردها پیش‌بینی می‌شود در طول مردادماه ۱۹۰ هزار تن گوجه‌فرنگی تولید شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه فرآیند خرید توافقی گوجه‌فرنگی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سازمان تعاون روستایی این استان و شرکت‌های صنایع غذایی عملیاتی شده است، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود با این اقدام قیمت گوجه‌فرنگی متعادل و عادلانه شود.