استاندار فارس گفت: آیین‌نامه حمایت از زنجیره ارزش از برندسازی تا ایجاد انگیزه در استان با همکاری دستگاه‌های مسئول تدوین و بسته حمایتی ویژه در همین ارتباط مشخص شود.

محمدهادی ایمانیه در جلسه بررسی راه‌های ایجاد زنجیره ارزش در شیراز بیان کرد: شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی فارس مکلفند حداقل یک زنجیره ارزش معرفی کنند، چرا که نگاه کلان کشور و حاکمیت نیز بر ایجاد زنجیره‌های ارزش است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، او خواستار حمایت از پژوهش‌ها و مقالات مرتبط در این زمینه شد و ادامه داد: فعالیت نشریه‌هایی که در برخی سازمان‌ها منتشر می‌شوند همچنان ادامه یابد و تمام حوزه‌های مربوط با زنجیره‌های ارزش را نیز در برگیرند.

استاندار فارس اظهار کرد: به سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایعی که متقاضی حمایت هستند نیز در راستای ایجاد زنجیره ارزش مشاوره داده شود.

ایمانیه، خواستار ایجاد انگیزه در این زنجیره‌ها شد و گفت: زنجیره‌های ارزش با برندسازی ایجاد انگیزه می کنند و هر آنچه که در این زنجیره جای می‌گیرد با همان برند و همان نام در بازار هدف ارائه شود.

او افزود: در ارتباط با زنجیره های ارزش ابتدا باید شاخص‌هایی تدوین، سپس دسته‌بندی و اولویت بندی انجام شده و پس از وزن‌دهی و امتیاز دهی اولویت بندی شوند.

استاندار فارس، از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خواست که نسبت به تهیه تعدادی از بسته‌های سرمایه‌گذاری برای تکمیل زنجیره‌های ارزش اقدام شود.

ایمانیه همچنین بر لزوم ایجاد دبیرخانه زنجیره‌های ارزش تاکید و خاطرنشان کرد: کارنامه فعالیت امور اقتصادی و کارگروه ایجاد زنجیره‌های ارزش، عملکردها و نتایج نهایی اقدامات آنها است.

زنجیره ارزش مجموعه فرآیندها و فعالیت‌هایی است که یک کسب و کار متعهد به انجام آن‌ها می‌شود تا به محصولات یا خدمات خود ارزش اضافه کند. این فعالیت‌ها، از ابتدایی‌ترین مراحل یعنی تامین مواد اولیه از تامین‌کنندگان تا مراحل انتهایی که همان ارائه خدمت و تحویل کالا و خدمات پس از فروش است، در راستای ایجاد ارزش پیش می‌روند. این افزایش ارزش در بهای نهایی محصول، میزان سودآوری آن و رضایت مشتری خود را نشان می‌دهد.

/پایان متن/