دکتر ایمانیه: برای حل مشکلات به جلسات مستمر و منظم، با دستور کار مشخص نیازمند هستید؛ برگزاری جلسات با فواصل طولانی، مشکلات عشایر را انباشته می کند و راه های حل آن را سخت می سازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه صبح امروز در جلسه شورای عشایر استان بر ضرورت برگزاری جلسات منظم و ماهیانه این شورا تاکید کرد و گفت: برای حل مشکلات به جلسات مستمر و منظم، با دستور کار مشخص نیازمند هستید؛ برگزاری جلسات با فواصل طولانی، مشکلات عشایر را انباشته می کند و راه های حل آن را سخت می سازد.

 استاندار فارس تاکید کرد: مشکلات مربوط به دستگاه ها می بایست با حضور مدیران کل همان دستگاه بررسی شود تا بتوان به نتایج قابل قبول رسید.

 دکتر ایمانیه خواستار ارائه صورتجلسه زمان‌بندی شده مبنی بر ایجاد ایل‌راه ها از جانب دستگاه های ذیربط شد و افزود: می بایست در تفاهم نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام به این موضوع توجه ویژه شود‌.

 وی بر تعیین مکانی مشخص برای اتراق عشایر اشاره کرد و تحقق این مُهِم را برداشتن باری از دوش عشایر دانست و اظهار داشت: اداره کل امور عشایر تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل منابع طبیعی منعقد نماید و ۱۱۳ نقطه را به عنوان مکانی ثابت و معین برای اتراق و استفاده عشایر مشخص کند.

 استاندار فارس ضمن اینکه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری را موظف کرد تا نسبت به بررسی و تعیین تکلیف تسهیلات تبصره ۱۶ ویژه عشایر، با حضور مدیران بانکها اقدام نماید، گفت: وضعیت اختصاص سهمیه آرد و سوخت عشایر به صورت شفاف ارائه شود تا دستگاه های ذیربط بتوانند نسبت به وضع موجود آن تصمیم گیری های لازم انجام دهند.

 وی در پایان اظهار داشت: تعدادی از نقاط پرتردد عشایر که مشکل ارتباطی دارد معرفی شود و با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت استان نسبت به برقراری ارتباط در آن اماکن تا پایان سال اقدام شود.

/پایان متن/