مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شیوه نامه عفاف و حجاب با توجه به مولفه‌هایی همچون دانش آموز، معلم، خانواده و محیط تدوین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، محمد خلیل عسکری در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش استان با موضوع حجاب و عفاف گفت: موضوع عفاف و حجاب یکی از مهمترین مسائلی است که در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: با توجه به جنگ شناختی که در ابتدای سال تحصیلی به وجود آمد و دشمن از حجاب دانش آموزان به عنوان یک ابزار استفاده کرد ضروری است در این زمینه برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم بهترین مسیرها و راهکارهای منتهی به نهادینه شدن فرهنگ حجاب را بررسی و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم تا موانع مسیر هدایت دانش آموزان به سمت حجاب مرتفع شود.

به گفته او در شیوه نامه در حال تدوین حجاب و عفاف، ایده‌هایی ارائه شده که می‌توان به مواردی مانند؛ ایجاد دبیرخانه دختران جهان اسلام، تهیه محتوای مختصر ویژه اولیا، تخصیص یک تابلو تبلیغاتی در مدارس به موضوع حجاب، استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزان، برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف، آموزش از طریق کلاس‌های آموزش خانواده، تبلیغ آیات قرآنی مرتبط با عفاف و حجاب و …، اشاره کرد

/پایان متن/