استاندار فارس پیشنهاد داد که تعدادی از خانه‌های میراثی و تاریخی پیرامون حرم مطهر شاهچراغ (ع) با تامین اعتبار برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خریداری شود تا در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، محمدهادی ایمانیه در آئین اختتامیه هفته فرهنگی و هنری سعدی شیرازی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در آرامگاه این شاعر فرزانه برگزار شد، عنوان کرد: تکمیل پروژه تالار مرکزی شیراز، یک سوم بودجه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز، بازسازی تالار حافظ، بازسازی تالار ابوریحان و اطراف آن، رفع کمبودات کتابخانه‌های مراکز شهرستان‌ها استان از جمله سخت افزارهایی در فارس بوده که نیازمند کمک این وزارت است.

وی با بیان اینکه کمبوداتی در استان وجود دارد که امید است به لطف شما امسال با تامین اعتبار مسائل آنها نیز حل شود، گفت: در ارتباط با کارخانه کاغذ سازی زاگرس قسمتی از وام برای ادامه روند عملیات اجرایی این پروژه تامین شده که امیدواریم قسمت دوم نیز تامین شود.

استاندار فارس با بیان اینکه همچنین پیشنهاد داریم تا تعدادی از خانه های میراثی اطراف حرم حضرت شاهچراغ(ع) با تامین اعتبار از سوی وزارت ارشاد  خریداری شود تا هنرمندان شیرازی از جمله خطاط، نقاش، مجسمه ساز و قلم کاران ما از فضای آن جهت کار خود بهره ببرند؛ که این مسیله از نظر توریستی نیز بسیار اثر گذار است.

او افزود: همچنین حمایت‌ وزارت فرهنگ و ارشاد در تهیه بسته هایی جهت حمایت از فرهنگ و هنر در دانشگاه های استان،کنگره جهانی محمد رسول‌الله که مورد تاییدیه مقام معظم رهبری نیز است از دیگر درخواست‌های استاندار فارس از وزیر فرهنگ و ارشاد بود.

ایمانیه اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که خانه هنرمندان نمایشگاه فروش محصولات خودشان شود، همچنین تهیه بسته حمایتی از شعرای استان و هیئات مذهبی که در فرهنگ اصیل ما نقش مهمی دارند از دیگر مواردی است که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.

حمایت در تولید پوشاک اسلامی، برند سازی حافظ، سعدی و ملاصدرا، برگزاری نمایشگاه های متنوع در حوزه‌های مختلف که بسیار مورد اقبال جوانان قرار می گیرد از دیگر پیشنهادات استاندار استان فارس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.