توجه به ظرفیت های استان فارس در حوزه گردشگری و حمایت مجموعه قضایی از سرمایه گذاری شفاف و سالم در این صنعت، محور سخنان رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان بود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه وجود اماکن مهم و برجسته تاریخی در استان فارس ظرفیت مناسبی را برای فعالیت در این حوزه ایجاد کرده است گفت: گرایش گردشگران داخلی و خارجی به سفر به استان فارس حکایت از امنیت مناسب استان و فراهم بودن زمینه اقامت امن در شیراز و استان فارس دارد که این امر بهترین فرصت را برای معرفی و ترویج فرهنگ غنی استان در اختیار مسئولان فرهنگی قرار داده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با تأکید بر اینکه توسعه صنعت گردشگری یکی از راه های انتقال فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی به جهانیان است بیان داشت: ظرفیت تبادل فرهنگی در حوزه گردشگری می تواند بخش عمده ای از تبلیغات سوء دشمنان و جوسازی های دورغین آنان علیه ملت ایران را خنثی کند.

وی همچنین به فعالان این حوزه توصیه کرد فعالیت های نوین و ابتکار در حوزه گردشگری را مد نظر قرار دهند و  افزود: مجموعه قضایی استان فارس در راستای اجرای وظایف خود در حمایت از فعالیت های مولد اقتصادی از فعالیت های شفاف و سرمایه گذاری سالم و اشتغال زایی در حوزه گردشگری حمایت می کند.

این مقام ارشد قضایی استان از رسیدگی های تخصصی به پرونده های حوزه گردشگری در شعب ویژه خبر داد و خاطر نشان کرد: فرایند رسیدگی به پرونده های قضایی احتمالی گردشگران باید کوتاه و تخصصی باشد و در صدد ایجاد شعبه ویژه حل اختلاف در راستای تسهیل امور قضایی گردشگران داخلی و خارجی هستیم.

رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین توجه فعالان حوزه گردشگری به رعایت قانون و مسائل شرعی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: توجه گردشگران خارجی به رعایت قوانین و مقررات و  قواعد اجتماعی و شرعی کشور حاکی از نهادینه شدن حاکمیت قانون نزد آنان و احترام به فرهنگ غنی جامعه ایرانی است و لازم است مسئولان امر در بخش دولتی و خصوص به تقویت رعایت مبانی شرعی توقیت حاکمیت قانون توسط گردشگران داخلی توجه ویژه ای نمایند.

/پایان متن/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس