با حضور معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی به اهمیت تسریع در فرآیند اجرایی و ضرورت افتتاح بیمارستان در حال ساخت داراب تاکید شد.

سیدمحمد حسینی، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه پروژه سلامت‌محور بیمارستان داراب در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به مناطق محروم است، گفت: در راستای بهره‌برداری از این بیمارستان لازم است با برنامه‌ریزی و تامین اعتبارات مورد نیاز نسبت به اتمام پروژه اهتمام جدی داشته باشیم.

حسینی افزود: پیشرفت فیزیکی پروژه بایستی با تامین تجهیزات مورد نیاز همراه باشد که بر اساس گزارشات ارائه شده این فرآیند با پیشرفت مطلوبی در حال انجام است.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه ضمن بازدید از اجرای این پروژه با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد تا هر چه سریع‌تر امکان ارائه خدمات بهداشتی به مردم این منطقه فراهم شود، گفت: تلاش داریم با همکاری و تعامل با عوامل موثر و مرتبط نیز زمینه افتتاح و بهره‌برداری از این بیمارستان را فراهم نماییم.

محمدجواد عسکری، نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی هم در فرآیند این بازدید با بیان اینکه توسعه مناطق کم‌برخوردار در همه ابعاد به ویژه حوزه بهداشت و درمان نیز اهمیت بالایی دارد، گفت: اقدامات موثری در حوزه سلامت در مناطق محروم کشور کلید خورده است که در حال حاضر مجموعه بهداشت و درمان در این راستا با تخصیص اعتبارات لازم و بکارگیری مشارکت اجتماعی نسبت به توسعه این زیرساخت‌ها تلاش جدی دارد.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند اجرایی پروژه بیمارستان در حال ساخت داراب در قالب یک برنامه زمان‌بندی با اعتبارات مورد نیاز در حال اجرا است، افزود: طبق برنامه زمان‌بندی این پروژه تا پایان سال جاری این بیمارستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

عسکری در رابطه با مطالبات مربوط به بهره‌برداری بیمارستان داراب اضافه کرد: در حال حاضر ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص داده شده است که مرحله به مرحله به منظور پیشرفت فیزیکی و هزینه‌ای و همچنین تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان نیز اختصاص داده می‌شود.

/پایان متن/