با صدور مجوز پایانه صادراتی محصولات کشاورزی برای شهرستان فسا، اولین پایانه صادراتی استان فارس به زودی در شهرستان ۱۱۰۰ شهید فسا راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از دفتر نماینده مردم فسا فسا مجلس شورای اسلامی، ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی فسا ظرفیت بی‌نظیری در حوزه صادرات و حمل و نقل و اشتغال در استان فارس و استان‌های مجاور ایجاد خواهد نمود.

تلاش‌های فشرده یک ساله اخیر به بار نشست و با صدور مجوز پایانه صادراتی، شهرستان ۱۱۰۰ شهید فسا صاحب اولین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان فارس شد.

ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی فسا ظرفیت بی‌نظیری در حوزه صادرات و حمل و نقل و اشتغال در استان فارس و استان های مجاور ایجاد خواهد نمود.

شهرستان فسا در جهت تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی سایر شهرستان‌های استان فارس و استان‌های همجوار از حضور فعالان اقتصادی این حوزه استقبال می‌کند.

با فعال شدن فرودگاه شهرستان فسا و منطقه ویژه اقتصادی زنجیره صادرات در این منطقه تکمیل و تحولی اساسی در جنوب شرق استان ایجاد خواهد شد.

انتظار است نخبگان و صاحب نظران و فعالان اقتصادی و رسانه ای شهرستان فسا با تشریح ظرفیت‌ها و ویژگی‌های این پایانه مهم صادراتی و اثرگذاری آن بر اقتصاد منطقه جنوب شرق فارس نقش خود را در حمایت از توسعه شهرستان فسا و جنوب شرق فارس ایفا نمایند.

با افتتاح مجتمع بزرگ گلخانه‌ای فسا که در نوع خود در جنوب کشور بی نظیر بوده و شامل ۱۳ هکتار گلخانه، سالن سورتینگ، سالن سردخانه، انبارهای کالا، سالن‌های بسته بندی، سالن‌های غذاخوری کارکنان و بخش‌های دیگر در آبانماه سال جاری، فعالیت پایانه صادراتی فسا نیز آغاز خواهد شد.

نقش ممتاز فرماندار ویژه شهرستان فسا و مدیریت محترم جهاد کشاورزی فسا در راهبری و مدیریت به سامان رسیدن این طرح مهم توسعه‌ای و زیر بنایی اقتصادی قابل تقدیر و ستایش است.

مردم شریف شهرستان فسا قدردان سرمایه‌گذار ارزشمند و متدین این طرح و مسئولان مدیریتی و اجرایی این پروژه بزرگ ملی هستند.

/پایان متن/