محمدهادی ایمانیه مشکل اصلی شهرستان‌های فارس را آب دانست و از آبرسانی به تمامی روستاهای دارای تنش آبی خرامه، کوار وسروستان توسط بسیج سازندگی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، «نخستین جلسه شورای حفاظت از منابع استان» با حضور دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس و معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

دکترایمانیه در این جلسه سفر شهرستانی به جنوب استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: مشکل اصلی مردم به ویژه در جنوب استان فارس آب است پس باید با مدیریت صحیح منابع و راهکارهای ابتکاری به دنبال تامین آب جهت رفاه مردم باشیم.

استاندار فارس با بیان اینکه شهرستان خرامه در صدر اولویت رسیدگی به وضعیت آب است، گفت: برای حل مشکل آب شهرستان خرامه آب منطقه ای فارس از طریق تعیین محل حفر چاه جدید و واگذاری موقت چاه کارخانه سیمان خرامه و آبفای استان از طریق تحویل نقشه اجرایی خطوط انتقال آب رینگ داخلی شهرستان اقدام کند. سازمان بسیج سازندگی استان نیز هرچه سریع تر عملیات حفر چاه و اجرای خطوط آبرسانی را بصورت همزمان شروع نماید.

نماینده عالی دولت در فارس از حضور موثر جهادگران بسیج سازندگی استان در آبرسانی به روستاهای استان خبر داد و اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی استان متعهد شد تا با کمک آبفای استان مشکل آب تمامی روستاهای دارای تنش آبی و بحرانی سه شهرستان کوار، خرامه و سروستان را ظرف مدت ۱۰ ماه برطرف نماید.

وی تکمیل و اجرای تصفیه خانه و شبکه فاضلاب شهر های کوار، سروستان و خرامه را مورد توجه قرارداد و بیان داشت: مقرر شد اعتبار مورد نیاز جهت مطالبات فاز یک، بصورت سه جانبه از سوی وزارت نیرو، استانداری و منابع داخلی استان تامین گردد.

دکتر ایمانیه در خصوص تخصیص پساب شهر شیراز جهت انتقال به دشت سروستان، اظهار کرد: در جلسه ای با حضور مدیرعامل آب منطقه ای فارس، شرکت آبفای شیراز، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و معاونت حقوقی وزارت نیرو در وزارت متبوع، موضوع تخصیص پساب شهر شیراز جهت انتقال به دشت سروستان بررسی شود.

استاندار فارس در ادامه تاکیدکرد: کارآمدی نظام و دولت مردمی عدالت محور ایجاب می کند همه مسئولان با همراهی مردم در حل مشکل آب استان تلاش مضاعف داشته باشند.

نماینده عالی دولت در فارس «آبرسانی» را در جهت خشنودی خداوند و سپس باعث رضایت مندی مردم دانست و تلاش در سختی ها را برای رفاه هموطنان نعمتی الهی از سوی خداوند اعلام کرد که همه مدیران باید آن را قدر بدانند.

/پایان متن/