دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس و معاونین دادسرای شیراز در ملاقات چهره به چهره با جمعي از نمازگزاران در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک جانبازان شیراز مشكلات قضايي 112 نفر از نمازگزاران را بررسي كردند.

در حاشيه اين مراسم دادستان عمومی و انقلاب شیراز طی سخناني در جمع نمازگزارن با تأکید بر توجه عموم مردم به نکات پیشگیری از وقوع جرم گفت: بهترین راه در مقابل وجوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی بکارگیری نکات پیشگیری است چرا که کمترین هزینه را برای مردم و دستگاه قضایی در پی دارد.

سیدمصطفی بحرینی در جمع نمازگزاران با اشاره به اینکه دادسرای شیراز برخورد قاطع با بر هم زنندگان آرامش و امنیت مردم را در دستور کار دارد، تصریح کرد: قاچاقیان مواد مخدر، خرده‌فروشان مواد، سارقین و افرادی که با قدرت‌نمایی نظم جامعه را خدشه‌دار می‌کنند در رصد دادسرا قرار دارند و بی تردید با اشد مجازات مواجه خواهند شد.

این مقام قضایی استان فارس پیش از ملاقات عمومی با مردم با بیان اینکه یکی از برنامه‌هایی که بر اساس وظایف و مأموریت‌های سازمانی و سند تحول قضایی بر عهده دستگاه قضایی قرار دارد؛ تکریم ارباب رجوع است، گفت: تلاش کرده‌ایم با برنامه‌ریزی مدون زمینه دیدار با مردم در اماکن مختلف عمومی از جمله مساجد و زیارتگاه‌ها را فراهم نماییم.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این برنامه حضور در میان مردم و بردن میزهای پاسخگویی به میان مردم است، گفت: دستگاه قضایی به لحاظ آنکه مرجعی برای دادخواهی است یکی از نهادهای پر مراجعه مردم است؛ بنابراین تلاش کرده ایم تا ضمن ایجاد دسترسی آسان مردم به مراجع قضایی خود و همکاران نیز با حضور در جمع مردم شنونده مشکلات آنان باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به دیدار های مردمی مستمر دادستان و معاونین طی روزهای سه شنبه هر هفته اشاره کرد و بیان داشت: مراجعان می توانند با حضور در دادستانی مرکز استان متناسب با درخواست خود تقاضای ملاقات با دادستان و معاونین دادستانی شیراز را ثبت و طی ساعات اداری روزهای سه شنبه مسائل و مشکلات خود را مستقیما با دادستان مطرح نمایند.

گفتنی است در این دیدار عمومی که ۵ تن از معاونین دادستان و همچنین فرمانده انتظامی شهرستان شیراز نیز حضور داشتند مشکلات قضایی ۱۱۲ نفر از نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهرک جانبازان شیراز بررسی و متناسب با درخواست‌های مطرح شده دستوراتی در چارچوب قانون صادر شد.

/پایان متن/