عضو شورای شهر شیراز از مجمع نمایندگان فارس خواست تا با رایزنی با وزیر گردشگری، کمک به زیر ساخت‌های گردشگری و زیارتی را از ردیف بودجه‌های ملی طلب کنند.

محمدرضا هاجری ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: رجب، شعبان و رمضان ماه‌های پر برکتی هستند که فرصت تطهیر دلها را فراهم می‌کنند. ماه مبارک رمضان بهار قرآن است و شب‌های قدر، مقدرات یکساله بندگان خدا را رقم می‌زند و باید شهر شیراز در این ماه مبارک به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) سراسر معنویت باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از شورای شیراز، هاجری عضو شورای شهر شیراز افزود: از کمک مومنانه در این ماه مبارک که رسم امام علی (ع) و کمک به نیازمندان است نباید غافل شویم و دستگیری از نیازمندان باید در اولویت بیشتری در این ماه قرار بگیرد.

هاجری با اشاره به شعار سال با عنوان «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین»، گفت: مدیریت شهری باید برای تحقق این مهم، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و خرید از آنها را در اولویت قرار دهد.

او ادامه داد: چهار بوستان شهرداری شیراز در چهار نقطه شهر به شرکت‌های دانش بنیان باید اختصاص یابد و در حوزه پسماند، فضای سبز، شهر الکترونیک، ترافیک و حمل و نقل، آتش نشانی و … می‌توان با سفارش دادن به شرکت‌های دانش بنیان از دانش، فناوری و دستاوردهای عملی آنها در مدیریت شهری استفاده کرد.

هاجری تاکید کرد: شهرداری و شورای شهر شیراز باید ضمن جمع بندی نیازهای خود در عرصه‌های مختلف از این شرکت‌ها خرید کنند و از شعار سال حمایت مطلوب داشته باشند.

او با تشکر از میدان داری شهرداری و شورای شهر شیراز به مسافران نوروزی گفت: خوشبختانه در نوروز به ۲ میلیون نفر مسافر که به شهر مقدس شیراز، سفر کرده بودند توانستیم خدمات خوبی ارائه کنیم و شهردار شیراز که برای بازدید شبانه به بوستان‌ها سرکشی می کرد در ساعت سه و نیم دچار حادثه و شکستگی دست شد اما باز هم با دست شکسته سرکشی خود را برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران ادامه می‌داد.

هاجری افزود: از تلاش‌های استانداری، نیروی انتظامی،علوم پزشکی، میراث فرهنگی، معاون گردشگری و زیارت استانداری و … در این ایام قدردانی می‌کنیم و باید در خصوص ایجاد پارکینگ و زیرساخت‌ها برای توسعه بسترهای گردشگری و زیارتی سومین حرم اهل بیت (ع) تلاش بیشتری کنیم.

او با اشاره به شب‌های قدر نیز گفت: با توجه به تنوع آب و هوا و استقبال مردمی در ایام ماه مبارک رمضان، می توان بسیاری از مراسم شب‌های قدر و انس با قرآن را در بوستان‌های محلی و منطقه‌ای شیراز برگزار کرد و سازمان فرهنگی، شهرداری مناطق و نواحی و حوزه‌های سپاه و بسیج می‌توانند تمام فضاهای شهری را با عطر و بوی معنوی و مناجات خوانی زیبنده سومین حرم اهل بیت (ع) کنند.

/پایان متن/