چهارصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کمیته اجرایی ارتقاء توان تولید اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندار فارس و با حضور سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس و جمعی دیگر از مسئولین استانی با هدف مانع‌زدایی واحد‌های تولیدی برگزار شد.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس با تاکید بر اهمیت شعار سال مبنی بر رفع مشکلات تولیدکنندگان، اظهار داشت: باید از شعار سال تبعیت کنیم و انتظار داریم در این روزهای پایانی از سال که مدیران دستگاه‌های اجرایی دولت نسبت به حل مشکلات تمامی واحد‌های تولیدی اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال جاری بسیاری از مشکلات واحد‌های تولیدی که به ما اعلام شدند نیز تسهیل و مانع‌زدایی لازم را انجام دادیم، افزود: حدود ۲۰ پرونده دیگر از واحد‌های تولیدی باقی‌مانده تا پایان سال جاری حل خواهند شد تا در راستای شعار حمایت از تولید نیز مشکلاتشان حل بشود.

ایمانیه گفت: مدیران باید دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در حمایت از تولید و ارتقاء توان اقتصادی کشور را در عمل نشان دهند.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه در این جلسه مشکلات ۱۱ واحد تولیدی مانع‌زدایی و رسیدگی شد، مطرح کرد: شرکت‌های کابل‌سازی ایران، شیراز سوله، شن و ماسه نی‌ریز، مجتمع گردشگری هفت دریا، کارخانه سپیدان سرچشمه، واحد تولیدی یکتا الکترود جوش، واحدهای دامداری روستایی، مجتمع گردشگری داووس، کارخانه بهشاد مرودشت، گلخانه‌ها و صنایع سنگ دنا از جمله موارد رسیدگی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بود که مشکلات مربوط به زمین، گاز و برق و سایر زیرساخت‌ها و حامل‌های انرژی، مشکلات بانکی، عوارض شهرداری و و همچنین صدور مجوزها نیز با مصوباتی لازم‌الاجرا نیز مرتفع خواهد شد.

وی در رابطه با اهمیت اجرایی کردن سیاست‌های اقتصادی مقاومتی در راستای افزایش توان داخلی در بخش تولید و اشتغال، گفت: فعالان اقتصادی، تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی در بسیاری از موضوعات مختلف توسعه‌ای در کشور نقش‌آفرین هستند که در راستای حمایت از رونق تولید و شکوفایی اقتصاد ملی نیز دولت سیزدهم این مهم را با جدیت دنبال کرده است.

ایزدی گفت: حامی تولید بودن با شعار دادن محقق نمی‌شود و بایستی این موضوع را با تسهیل و تسریع در جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف اجرایی کنیم.

رئیس سازمان صمت استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌هایی که متولی و عضو اصلی کارگروه هستند حضور ندارند در حالی که دستگاهی که مشکل بنگاه اقتصادی مرتبط با آن‌ها هست، باید حضور داشته باشند.

/پایان متن/