آیین رونمایی از خودروهای برقی و مراسم افتتاحیه مرکز تحقیق و توسعه خودروهای برقی در محل کارخانه مخابراتی ایران در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، رییس مجمع نمایندگان استان فارس در جمع مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس و همچنین مدیران، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به اهمیت و ضرورت توجه به صنعت خودروسازی با بکارگیری از ظرفیت نخبگان و سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

علیرضا پاکفطرت، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس و نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی خود در جمع مدیران و مسئولان در رابطه با صنعت خودروسازی کشور، مطرح کرد: مدیران باید تحول‌آفرین باشند و از افرادی که توان تولید دارند نیز حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه بایستی به نخبگان توجه داشته باشیم، افزود: در صنعت خودرو از نخبگان استفاده کنیم؛ چراکه شیراز علاوه بر اینکه شهر سلامت، پزشکی، عرفه، شعرا و گردشگری نیز باید شهر الکترونیک باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه زمان به ویژه برای تولید کنندگان بسیار مهم است، گفت: مجلس به تولیدکنندگان نه در شعار بلکه در عمل توجه دارد و ارائه بیش از هزار طرح به هیأت رئیسه مجلس یازدهم گویای همین نکته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه مجلس جلوتر از دولت حرکت می‌کند، اظهار داشت: طرح تسهیل در فضای کسب و کار که بایستی تمامی مجوزهای به صورت الکترونیکی و در حداقل زمان صادر شود و اگر وزارتخانه یا دستگاهی به موقع پاسخ نداد جریمه بسیار سنگینی خواهند شد‌.

پاکفطرت با اشاره به طرح شفافیت نمایندگان نمایندگان مجلس مبنی بر در معرض دید قرار دادن میزان حقوق دریافتی با همگان، گفت: با تصویب این طرح در روزهای پایانی سال مجلس شفافیت را از خود شروع کرده است که با این اقدام از همه انتظار است در راستای پیشگیری از فساد به کمک دستگاه قضایی بیاید.

وی گفت: طرح تعالی نظام خانواده و همچنین طرح هماهنگی و حمایت از بخش خصوصی دیگر طرح‌های ارائه شدن توسط مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم است.

شهردار اسبق شیراز و نماینده مردم در خانه ملت خطاب به شهردار شیراز مبنی بر خرید خودروهای الکترونیکی، بیان داشت: اتومبیل تولید شده می‌تواند ویژه زائران سومین حرم اهل بیت (ع) مورد استفاده قرار بگیرد و شهرداری می‌تواند آن را خریداری کند که هم تبلیغ است و موجب خیر و برکت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما در ایران صنعت خودروسازی نداریم و تنها مونتاژ خودرو داریم، افزود: کشور ژاپن خودروسازی را اصلا دیگر انجام نمی‌‌دهد و طرح را می‌دهد و دیگر کشورها آن را اجرا و تولید می‌کنند.

پاکفطرت در رابطه با اهمیت بکارگیری ظرفیت بخش خصوصیو دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: در زمینه صنعت خودروسازی ظرفیت بسیار خوبی در شهر شیراز و دانشگاه‌های آن و همچنین جذب سرمایه‌گذاران وجود دارد تا بتوانیم خودرو را به تولید برسانیم که در این رابطه دنیا به این سمت و سو رفته است و شاید در آینده‌ای نه چندان دور دیگر خودرو‌های دیزلی در شهرها دیگر حضور نداشته باشند.

شايان ذكر است توليد خودرو برقي با مشاركت شركت كارخانجات مخابراتي ايران (ITMC) و شركت خودرو سازان جنوب (KSJ) و در قالب تأسيس شركت آي تك موتور شيراز (ITMS) در محل سايت كارخانجات مخابراتي ايران و همچنين مركز تحقيق و توسعه خودروهاي برقي با مشاركت كارخانجات مخابراتي ايران، شركت خودرو سازان جنوب و دانشگاه صنعتي شيراز در محل سايت كارخانجات مخابراتي ايران افتتاح گرديد. كارخانجات مخابراتي ايران به عنوان بزرگترين شركت دانش بنيان توليدي كشور و شركت خودروسازان جنوب با بيش از ۲۵ سال سابقه درخشان در صنعت خودرو و در راستاي اهداف دولت محترم در خصوص اجراي دستورالعمل توليد خودروهاي جديد الكترونيكي و پيشرفته و گسترش آن در كشور، توانستند براي نخستين بار در كشور، خودروهاي هوشمند الكتريكي اكسيژن با پلتفرم ملي را با صرف ۲۰ هزار ساعت كار، طراحي و توليد نمايند.

/پایان متن/