آیین رونمایی از خودروهای برقی و مراسم افتتاحیه مرکز تحقیق و توسعه خودروهای برقی دانشگاه صنعتی شیراز در محل کارخانه مخابراتی ایران در شیراز با حضور عضو هیأت مدیره و مدیر توسعه منابع صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صمت، استاندار فارس، نمایندگان مجلس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز و جمعی دیگر از مسئولان ملی و استانی و همچنین مدیران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برگزار شد.

هادی ادیب، عضو هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته ایران با بیان اینکه استان فارس در صنعت به ویژه صنایع الکترونیک سابقه خوبی دارد، گفت: شیراز در صنعت الکترونیک کشور جایگاه مناسبی دارد که امید داریم در زمینه تامین مالی و صدور ضمانت‌های لازم در زمینه اجرایی کردن طرح‌های صنعتی به ویژه دانش‌بنیان بتوانیم نخبگان و سرمایه‌گذاران را حمایت کنیم.

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلان اقتصادی مبنی بر حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، افزود: پیشرفت صنایع در حوزه‌های مختلف اقتصادی بسیار حائز اهمیت است که در این زمینه نیازمند توجه ویژه به علم و فناوری هستیم.

ادیب با اشاره به اهمیت هماهنگی فعالان اقتصادی در راستای پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشور، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان باید محوریت توسعه صنعتی ما باشد که این مهم به صورت ویژه مورد تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سهم ۵ درصدی شرکتهای دانش‌بنیان در تولید ناخالص ملی قرار گرفته است.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس هم در ادامه با تاکید بر اهمیت بکارگیری علم و دانش و تکنولوژی در صنایع مختلف به خبرنگاران گفت: صنعت و دانشگاه به هم وابسته هستند و شرکتهای دانش‌بنیان و و موسسات تحقیقاتی که به صورت تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه فعالیت دارند می‌توانند محرک توسعه صنعتی و یک ابزار پیشران اقتصادی در راستای پیشرفت کشور باشد.

وی با بیان اینکه از تولید و پیشرفت صنعت خودرو در راستای افزایش کیفیت محصولات تولیدی استقبال و حمایت خواهیم کرد، گفت: نخبگان و سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی متعددی می‌توانند در توسعه و پیشرفت صنعت خودرو نقش‌آفرین باشند که دانش‌بنیان بودن و اجرایی کردن طرح‌های پژوهشی جهت راه‌اندازی خط تولید کارخانجات خودروسازی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان صمت فارس با تاکید بر اینکه شیراز می‌تواند در صنعت خودروسازی کشور و منطقه تحولآفرین باشد، خاطرنشان کرد: دانشمندان، طراحان و همچنین دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان متعددی در استان فارس و شهر شیراز وجود دارند که می‌توانند ما را در تولید خودرو از جمله خودروهای برقی یا الکترونیکی به پیشرفت و توسعه لازم جهت ارائه محصولات با کیفیت و پاک برسانند.

/پایان متن/