احمد ابراهیمی پژوهشگر شاخص استان فارسی موفق به کسب لقب Inv (مخترع) و عضویت در فدراسیون جهانی مخترعان در ژنو سوئیس (IFIA) در حوزه مهندسی پزشکی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار بر اساس مصوبه اعضای کمیته اجرایی فدراسیون بین المللی مخترعان(IFIA) مورخ ۴ فوریه ۲۰۲۰ برابر با ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ مبنی بر اعطاء عضویت با پیشوند یا لقب یا عنوان مخترع (Inv) به مخترعان واجد شرایط در سراسر جهان، قواعدی در این خصوص تصویب شد.

بر همین مبنا کمیته اجرایی فدراسیون جهان (IFIA) در پایان هر سال بر اساس میزان و کیفیت فعالیت‌هایی که مخترعان جهان انجام داده‌اند از بین افراد شاخص و واجد شرایط به عده محدودی لقب مخترع (Inv) داده و عضویت در فدراسیون جهانی اختراعات (IFIA) را به آنان اعطا می‌نماید.

لقبInv (مخترع) برجسته‌ترین عنوان در زمینه اختراعات در دنیا است و فقط به مخترعانی در جهان اعطا می‌شود که اختراعات آنها متکی بر سه شاخصه «منفعت برای بشریت»، «نوآوری در اختراع» و «اقدام متفکرانه» ارزیابی شده و سپس به تایید می‌رسد.

احمد ابراهیمی دارای مدرک مدیریت صنعتی و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش توسعه ی منابع انسانی و از محققین و مخترعین برجسته و بین المللی شیراز و لارستان است.