سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با اشاره به افزایش سقف تسهیلات وام خود اشتغالی به فعالان حوزه فاوا، از افزایش مبلغ وام به ازای هر نفر اشتغال از مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد.

حمید سلیمان پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در ارتباط تصویری با بخش خبری صدا و سیمای مرکز فارس گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور توسعه و ارتقای خدمات حوزه فناوری اطلاعات، اعتباراتی از محل تبصره ۱۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تحت عنوان بند «الف» در چارچوب قوانین و مقررات موجود و با هدف حمایت از پروژه‌ها، طرح‌های مولد اشتغال پایدار و توسعه خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب تسهیلات وام و با شرایط مناسب اعطا می‌کند.

او افزود: متقاضیان برای ثبت نام و اطلاع از جزییات طرح می‌توانند به سامانه توان آفرین به نشانی tavanafarin.ito.gov.ir و قسمت بند «الف» مراجعه و نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند.

سلیمان پور ویژگی این تسهیلات را نرخ بهره پایین، بازپرداخت ۳۶ ماهه و  یکسال دوره تنفس بیان و در خصوص رویه بررسی درخواست‌های ثبت شده توسط متقاضیان در سامانه توان آفرین، اظهار کرد: درخواست‌های واصله در کمیته‌ای تخصصی با محوریت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس بررسی و در صورت تایید اولیه برای تصویب نهایی به کمیته استانی بند «الف» تبصره ۱۸ به ریاست معاون استاندار و دبیری اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان فارس ارجاع می‌شود.

او همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل قبل، وام خود اشتغالی به ازای هر نفر اشتغال مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان قابل پرداخت بود که در دستورالعمل جدید به ازای هر نفر اشتغال به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است و سقف مبلغ این تسهیلات را دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

/پایان متن/