رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: اتاق بازرگانی در روزهای 15 تا 18 اسفندماه جاری میزبان یک هیات تجاری از مسقط عمان در شهر شیراز و استان فارس بخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به تقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در نشست صمیمی استاندار با صادرکنندگان نمونه استان فارس بیان کرد: این هیات تجاری متشکل از ۳۵ نفر از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران کشور عمان خواهد بود که برنامه هایی از جمله بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی، جلسات مذاکره و B TO B با تجار و بازرگانان دو طرف در حوزه های مختلف پیش بینی شده است.
وی افزود: همچنین این هیات تجاری با هدف گسترش تبادلات اقتصادی و تجاری استان فارس و کشور عمان اجرا خواهد شد که امیدوارم دستاوردهای خوبی برای استان و به ویژه بازرگانان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما به همراه داشته باشد.
رازقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی به دنبال رفع مشکلات استانی فعالان این بخش در استان هستیم اما متاسفانه برخی از مشکلات بخش خصوصی در استان فارس مدیریتی است و این بدان معناست که دستگاه اجرایی اهتمامی برای حل مشکلات ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: برخی از دستگاه های اجرایی استان از اجرا و پیگیری مصوبات جلسات مختلف استان سرباز می زنند به عنوان نمونه یکی از جمله مصوبات استانی که دستگاه های اجرایی در رفع آن همکاری نکردند را مشکل تامین آب واحدهای تولیدی صنعتی استان است که علیرغم مکاتبات فراوان، برگزاری جلسات مختلف و مهلت مشخص به دستگاه های ذی ربط اما همچنان مشکل رفع نشده و اهتمامی برای رفع آن نیست و دستگاه های مربوطه نیز پاسخگو نیستند.

وی ضمن برشماری برخی از مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان استان با اشاره به آمار نادرست کمرگ از میزان صادرات استان ادامه داد: انتظار داریم کمرگ جمهوری اسلامی در سامانه این مرکز مبدا و محل تولید کالاها را درج کنند تا استان ها آمار دقیقی از میزان اظهار و صادرات کالاهای خود داشته باشند.

رازقی عنوان داشت: ما در اتاق بازرگانی تلاش می کنیم همواره اقتصاد و مشکلات پیرامون این حوزه را به صورت علمی، کارشناسی و کاربردی دنبال کنیم و در قالب های مختلف از جمله برگزاری دوره های آموزشی، تهیه گزارش های کارشناسی و برگزاری جلسات تخصصی راهکارهای رفع مشکلات آن را در اختیار بخش خصوصی استان و کشور قرار دهیم.
در این جلسه صادرکنندگان به بیان مشکلات خود پرداختند.

/پایان متن/