رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، خاک، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به ضرورت تزریق و پمپاژ امید در بطن جامعه تاکید کرد و و اظهار داشت که هر کس در هر مسندی ناامیدی القا کند خیانت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از دفتر نماینده مجلس، محمد جواد عسکری در نشست بررسی وضعیت مجتمع گلخانه‌ای فجر ایزد خواست شهرستان زرین دشت تصریح کرد: بروکراسی اداری و ناکارآمدی بعضی از دستگاه ها باعث شده است این طرح ۱۵ سال با وقفه مواجه شود.

نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه مان این است که در قالب یک برنامه زمانبندی شده کار را جلو ببریم، اظهار کرد: رویکرد ما این است که کمک کنیم که این اتفاق خوب بیفتد و طرح به بهره برادری برسد.

عسکری با اشاره به اینکه فعال شدن طرح مجتمع گلخانه ای فجر ایزد خواست می تواند برای ۶۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد کند، ابراز کرد: برنامه ریزی کرده ایم تا خرداد ماه آتی ۱۰۸ واحد دامداری و ۴۸ واحد گلخانه ای آماده فعالیت شوند.
وی با تاکید بر برنامه ریزی در انجام اقدامات لازم برای انجام طرح مذکور بیان کرد: تقاضا دارم حوزه ماموریت هر دستگاهی که مشخص شد با دقت و جدیت کار را جلو ببرند.

او با اشاره به اینکه این طرح در منطقه کم نظیر و به نوعی بی نظیر است، افزود: دستگاه‌های متولی هرکسی باید وظایف خود را انجام دهد، آب منطقه‌ای باید بتواند در این راستا تامین آب کند؛ شرکت برق مکلف است تامین برق کند و جهاد کشاورزی مسائل خاک مناسب را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فراهم کردن بستر کشت مناسب برای گلخانه ها به لحاظ دارا بودن شرایط کافی و مناسب برای کاشت محصولات و عاری بودن از آلودگی حائز اهمیت است.

نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فرماندار شهرستان زرین دشت باید روند اجرای عملیات را به صورت مستمر و هفتگی رصد کند، افزود: نظر مساعد از معاونت باغبانی برای اخذ تسهیلات کم بهره برای این طرح جلب شده است.

به گفته وی؛ کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در صورت نیاز برای حل مسائل مجتمع مذکور آماده دعوت و نشست با وزرای جهاد کشاورزی و نیرو است.

نشست بررسی وضعیت مجتمع گلخانه ای فجر ایزد خواست یکشنبه بیست و چهارم بهمن ماه با حضور محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، عبدالحسن صمد نژاد مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حمید رضا ناظمی مدیر کل دامپزشکی فارس و تعدادی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس برگزار شد.

/پایان متن/