با حضور استاندار فارس، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، فرماندار شهرستان شیراز، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی ۵ طرح تولیدی به میزان ۱۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۸۰ نفر، بهره‌برداری و افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از روابط عمومی سازمان صمت، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در این برنامه با بیان اینکه در شهرک صنعتی شیراز ۲۸ طرح تولیدی در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید، مطرح کرد: در این برنامه ۵ طرح در واحدهای تولیدی با حضور مسئولان و عوامل تولیدکننده افتتاح شد که از اقدامات بدیع و موثری در شهرک‌های صنعتی محسوب می‌شود که بایستی در این راستا، سرعت کار افزایش پیدا کند.

وی گفت: رکودها ناشی از بروکراسی ها و مسیرهای پر پیچ و خم دستگاه‌های اجرایی است که لازم است مسائل مختلف مرتفع شوند تا تولید کنندگان بتوانند در میدان تولید فعال باشند که این رویه می‌تواند در ادامه فرصت اشتغالزایی بیشتری را برای جوانان فراهم کند.

استاندار فارس با اشاره به تسهیلات ویژه دولت و مصوبات مربوط به حمایت از تولید کنندگان، اظهار داشت: پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی در موعد مقرر به متقاضیان بخش تولید و ارائه تسهیلات بانکی در بودجه ۱۴۰۱ را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

ایمانیه گفت: یکی دیگر از مشکلات توسعه صنعت در زمینه زیرساخت‌های آب، برق و گاز است که از ورود سرمایه‌گذاران به ویژه در زمینه آب و برق نیز استقبال و حمایت خواهیم کرد.

مقام عالی دولت سیزدهم در استان فارس با تاکید بر اینکه بایستی در دهه مبارکه فجر قدر انقلاب را دانست، بیان داشت: خودباوری که امام (ره) مد نظر داشتند بایستی که به درستی منعکس شود و این یک باور است که کشور باید روی پای خود بایستد.

ایمانیه ادامه داد: هر چند تحریم‌ها می‌تواند یک تهدید باشد اما اگر به درستی مدیریت شود، یک فرصت است که امروز شاهد این فرصت‌آفرینی جوانان با تکیه بر اندیشه و توانمندی خود بودیم.

استاندار فارس در پایان صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: اقدامات بی‌نظیری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط تحریم انجام گرفته است که بایستی به صورت جدی این موضوع دنبال شود.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در ادامه با بیان اینکه ۵ طرح توسعه‌ای در واحدهای تولیدی شهرک‌ صنعتی شیراز امروز به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: شرکت آزاد کارتون در زمینه تولید محصولات کارتن‌سازی، شرکت صنعت‌سازان نیکان فناور پارس در زمینه تولید محصولات انواع بست و اتصالات فلزی، شرکت مبلمان ماهان چوب در زمینه تولید انواع محصولات چوبی اداری و مبلمان خانگی، شرکت دارمه صنعت چشمه کوار در زمینه تولید محصولات ذوب آهن و ریخته‌گری در صنایع فولادی و همچنین شرکت صنایع سلولزی رعنا در زمینه تولید انواع دستمال کاغذی و اقلام بهداشتی از جمله طرح‌های تولیدی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

وی در رابطه با میزان سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی این واحد‌های تولیدی، گفت: این ۵ طرح تولیدی با اعتباری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده‌اند که اشتغالزایی ۱۸۰ نفر را نسبت به ظرفیت‌های فعلی افزایش داده است.

حمیدرضا ایزدی گفت: برخی از محصولات تولیدی تاکنون از کشورهای خارجی وارد کشور می‌شدند که با اثربخشی توان علمی و فنی و مهندسی منابع داخلی توانستیم علاوه بر خودکفایی و تامین نیاز مصرفی کشور به دلیل تولید محصولات با کیفیت بالاتر از استانداردهای اروپایی نیز شرایط صادرات را فراهم کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های کلی نظام و دولت سیزدهم، جهش تولید و رشد اقتصادی ۸ درصدی برای ما بسیار حائز اهمیت است که با توجه به شعار سال بایستی مانع‌زدایی و در راستای توسعه نیز فرآیند کاری تسهیل شود.

/پایان متن/