مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس تشکیل قرارگاه جهادی جهش مسکن را یک اقدام انقلابی و کارشناسی در راستای تحقق ساخت مسکن یک میلیونی دولت در سال دانست.

محمودرضا طالبان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان فارس با بیان اینکه در این حوزه دو وزارت خانه سنگین با هم ادغام شده و سنگین‌ترین ماموریت‌ها را دولت در این حوزه دارد، گفت: در حوزه راه ۷۷۰ کیلومتر بزرگراه در دست ساخت داریم، اما در مجموع استان در بحث بزرگراهی فقیر هستیم.

او با بیان اینکه قول می‌دهیم که بتوانیم بزرگراه‌ها را در طول ۴ سال تکمیل کنیم، گفت: درباره کمربندی شیراز هم باید نشستی با مدیریت شهری شیراز داشته باشیم چراکه کمربندی جنوبی شیراز به دلیل احداث سکونتگاه‌ها دیگر کمربندی نیست و این مسیر بیشترین نقش گلوگاه شهری را دارد.

طالبان با بیان اینکه امروز ۷۰ درصد تردد درون شهری در کمربندی انجام می‌شود، گفت: امیدواریم قطعه ۸ آزادراه شیراز _ اصفهان تکمیل و کمربندی به شهرداری تحویل داده شود و ایمن‌سازی این مسیر نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

او با بیان اینکه آزادراه شیراز _ اصفهان در مراحل پایانی است، گفت: آزادراه شیراز _ بوشهر نیز باید در دستور کار قرار بگیرد و باید انقلابی عمل کنیم تا این آزادراه‌ها به سرانجام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با بیان اینکه این استان نسبت به استان‌های هم‌تراز در حوزه راه فقیر است، گفت: در بحث مسکن شعار سالانه یک میلیون مسکن داده شده اگر غیر از نگاه جهادی و انقلابی باشد این اتفاق نمی‌افتد.

طالبان با بیان اینکه قرارگاه جهادی مسکن در استان تشکیل شده که کاری کارشناسانه بوده است،گفت: تلاش می‌کنیم که شرایط تامین زمین و ساخت مسکن در استان فراهم و از مصالح تولیدی داخل استان در ساخت مسکن استفاده شود که به اقتصاد استان رونق دهد.

او با اشاره به طرح توسعه حرم گفت: نگاه علمی و دانشگاهی برای توسعه اطراف حرم لحاظ می‌شود و با توجه به حفظ آثار تاریخی این طرح انجام می‌گیرد همچنین احیای میدان توپخانه شیراز هم با کمک شهرداری انجام می‌شود که نقطه مغفول مانده شهر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به مطالبه کارمندان برای بهبود معیشت، گفت: اگر بخواهیم جهاد مسکن را انجام دهیم باید رضایت کارمندان جلب شود و مشکلات معیشتی آن‌ها برطرف شود که در این راستا تلاش می‌کنیم.

در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات جعفر زاهدی، محمودرضا طالبان به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی فارس منصوب و معرفی شد.

/پایان متن/