۹۷ درصد از روستاهای فارس گازرسانی شده است و در شهرهای استان هم فقط ۳ شهر باقی مانده که لازم است شرکت گاز با همکاری سایر دستگاه‌ها به ویژه بسیج سازندگی طبق یک برنامه زمان‌بندی در راستای تکمیل خدمات‌رسانی به تمامی نقاط استان اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی سازمان صمت، آیین افتتاح پروژه گازرسانی به ۱۲ روستا و ۹۷ واحد صنعتی شهرستان زرقان با حضور استاندار فارس، رئیس‌کل دادگستری فارس و دادستان مرکز فارس، فرمانده سپاه فجر استان فارس، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس ضمن تبریک به مناسبت ایام میلاد فاطمیه و نزدیک شدن به دهه فجر و آغاز انقلاب پرشکوهی که انفجار نور در سراسر جهان به ویژه مستضعفان بود، مطرح کرد: هر جایی که استان با کمبود و تنگنا مواجه شده است سپاه پاسداران در عرصه سازندگی و کمک به تحقق اهداف نظام و پاسداری از انقلاب اسلامی نقش آفرینی خوبی داشته است.

وی در آیین افتتاح طرح گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی این اقدام را بسیار ارزشمند دانست و در این باره گفت: ۹۷ درصد از روستاهای فارس گازرسانی شده است و در شهرهای استان هم فقط ۳ شهر باقی مانده که لازم است شرکت گاز با همکاری سایر دستگاه‌ها به ویژه بسیج سازندگی طبق یک برنامه زمان‌بندی در راستای تکمیل خدمات‌رسانی به تمامی نقاط استان اقدام کنند.

استاندار فارس با اشاره به اینکه سالانه حدود ۹۰۰ هزار میلیارد تومان در زمینه انرژی در کشور مصرف می‌شود، افزود: متاسفانه ایران در مصرف انرژی رتبه‌های تک رقمی جهان را دارد که شاید به دلیل ارزان بودن انرژی و نبود فرهنگ صرفه‌جویی است که خواهشمندیم مردم با فرهنگ ما در راستای کاهش آمار مصرف بدون الزام قانونی یا تعرفه‌ای خاص در این زمینه نیز زمینه اجرای پروژه‌های زیرساختی و عمرانی و همچنین پیشگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی و صنعتی را فراهم کنند.

محمدهادی ایمانیه با تاکید بر اینکه در حال حاضر شهرک صنعتی شیراز با ظرفیت ۲۰ درصدی خود فعال است، تصریح کرد: یکی از مشکلات شهرک‌های صنعتی مشکل گاز و سایر منابع انرژی است که اگر به این موارد توجه شود و خدمات و امکانات مربوط به حامل‌های انرژی در شهرک‌های صنعتی نظیر شیراز تامین شود بر اساس گزارش اداره کار ما تقریبا هیچ فرد بیکاری را در شهر شیراز نخواهیم داشت و زمینه اشتغالزایی فراهم می‌شود.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه تامین منابع انرژی لازم در بخش صنعت بسیار اهمیت دارد، مطرح کرد: با افتتاح طرح جدید گازرسانی به روستاهای شهرستان زرقان با تکمیل ۱۲ روستای باقی مانده ما در حال حاضر به صورت ۱۰۰ درصد شاهد امکان استفاده از خدمات گاز از طرف مردم هستیم.

وی افزود: در همین رابطه برای صنعت شهرستان زرقان هم امروز این امکان و فرصت بهره‌برداری برای ۹۷ واحد‌های صنعتی فراهم شده است.

حمیدرضا ایزدی با تاکید بر اینکه تامین گاز واحد‌های صنعتی در کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: در راستای تسهیل در فرآیند تولید استفاده از انرژی گاز هم در قیمت تمام شده و هم در کاهش آلایندگی تاثیر بسزایی دارد که تعمیم این مهم به واحد‌های صنعتی دیگر شهرستان‌ها منجر به افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی و رونق بنگاه‌های اقتصادی خواهد شد.

/پایان متن/