استاندار فارس با ابراز خرسندی از اینکه تا کنون پیشرفت مناسبی در زمینه تامین زمین از طریق الحاق و تغییر کاربری ایجاد شده است، اظهار کرد: این روند همچنان ادامه دارد و امیدواریم تا پایان سال زمین مورد نیاز در سال اول جهش ملی مسکن تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از اداره اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه، در حاشیه جلسه شورای مسکن استان با اشاره به نتایج این جلسه عنوان کرد: دستگاه‌های متولی نهضت ملی مسکن از جمله اداره کل راه و شهرسازی فارس، اداره کل راه و شهرسازی لارستان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهر جدید صدرا گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند.
وی با ابراز خرسندی از اینکه تاکنون پیشرفت مناسبی در زمینه تامین زمین از طریق الحاق و تغییر کاربری ایجاد شده است، اظهار کرد: این روند همچنان ادامه دارد و امیدواریم تا پایان سال زمین مورد نیاز در سال اول جهش ملی مسکن تامین شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین در خصوص خدمات رسانی به اراضی در نظر گرفته شده برای جهش ملی مسکن، گفت: مقرر شد دستگاه های خدمات رسان اعتبار لازم برای ارائه خدمات در این زمین ها را برآورد کنند و جهت تامین آن در بودجه ۱۴۰۱ به استانداری ارائه دهند.

استاندار فارس با بیان اینکه در شهر شیراز مشکل تامین زمین برای نهضت جهش ملی مسکن وجود داشت، خاطر نشان کرد: برای رفع این مشکل علاوه بر زمین‌های تعیین شده در سطح شهر شیراز ، بخش قابل توجهی از زمین ها در شهر صدرا به این امر اختصاص یابد.
وی ادامه داد: برای تامین زمین مورد نیاز در شهر صدرا نیز موضوع الحاق اراضی ۴۹۰ هکتاری به شرق صدرا از طریق شورای عالی حفاظت محیط زیست، شورای عالی شهرسازی و معماری و شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیگیری شود.
به گفته ایمانیه در این جلسه همچنین شهرداری های استان مکلف شدند بر اساس قانون ۳۰ درصد تخفیف عوارض برای ساخت مسکن در طرح جهش ملی را اجرایی کنند.
وی افزود: تسریع در روند صدور پروانه ساخت و تایید نقشه نیز بر عهده سازمان نظام مهندسی و شهرداری گذاشته شده است‌.

/پایان متن/