رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز گفت: کارخانه روغن نباتی با پیگیری‌ها و جلسات متوالی کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و با همت مدیران این کارخانه تا پایان سال ۱۴۰۴ به خارج از شهر منتقل می‌شود‌.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، کارخانه روغن نباتی شیراز با پیگیری‌ها و جلسات متوالی کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و با همت مدیران این کارخانه تا پایان سال ۱۴۰۴ به خارج از شهر منتقل می‌شود‌.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز در حاشیه جلسه کمیسیون بند۲۰ که به میزبانی کارخانه روغن نباتی برگزار شد، اظهار کرد: پایان سال ۱۴۰۴ کارخانه روغن‌نباتی شیراز بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده از سوی مدیران این کارخانه به خارج از شهر انتقال خواهد یافت.

پژمان شفیعی افزود: در طول یک‌سال گذشته جلسات و بازدیدهای میدانی متعددی در خصوص انتقال کارخانه انجام شد که ثمره آن، خروج یک صنایع آلاینده به خارج از شهر است.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون بند ۲۰ به کاهش مشکلات آلایندگی کارخانه به‌ویژه بو و پساب تا مدت زمان انتقال نهایی نیز توجه کرده است، گفت: کارشناسان محیط زیست، بهداشت، آب و فاضلاب و آتش‌نشانی در طول یکسال گذشته بازدید و نظارت متعددی بر فعالیت کارخانه در راستای کاهش آلایندگی داشته‌اند که آخرین بررسی نشان می‌دهد بخشی از مشکلات در زمینه بو و پساب برطرف شده است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز، خاطرنشان کرد: براساس برنامه و گام به گام با هم‌افزایی، تلاش خواهیم کرد با رفع موانع در موعد مقرر، خروج کارخانه روغن نباتی به خارج از شهر انجام شود.

شفیعی با بیان اینکه پرونده سایر صنایع و کارخانجات بزرگ آلاینده نیز در کمیسیون بند ۲۰ باز است و پیگیرها تا حصول نتیجه ادامه دارد، گفت: پرونده کارخانه‌های سیمان، نشاسته‌سازی‌ها، پشم شیشه، لاستیک دنا، یخ سازی و زمزم در دست پیگیری و اقدام است که خروج کارخانه سیمان تا پایان سال ۱۴۰۴ و تعطیلی یکی از یخ‌سازی‌ها و اجرای فاز نخست تصفیه‌خانه در یکی نشاسته‌سازی‌ها قطعی شده است و مابقی نیز پس از تعیین تکلیف نهایی اطلاع‌رسانی می‌شود.

/پایان متن/