سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از تشدید مبارزه با بیماری های برگی مزارع گندم این شهرستان خبر داد و گفت: تا کنون در پنج هزار و 500 هکتار از مزارع عملیات مبارزه شیمیایی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی با بیان اینکه هشت هزار هکتار کشت آبی و ۲۷ هزار هکتار کشت دیم گندم در این شهرستان وجود دارد، افزود: در سال جاری با مساعد شدن شرایط آب و هوایی شاهد طغیان زنگ زرد در مزارع هستیم.
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت تسریع در مبارزه شیمیایی، کاهش آب مصرفی در سمپاشی، کاهش سموم و افزایش ایمنی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده بیش از ۳۶۵۰ هکتار از مزارع با استفاده از پهپادهای کشاورزی سمپاشی شده است.
میرزایی بیان کرد: بیشترین میزان استفاده از پهپاد توسط کشاورزان مناطق سیاخ و دارنگون در سطح هزار و ۵۰۰ هکتار و ارژن در سطح هزار و ۱۵۰ هکتار انجام شده است.
به گفته وی؛ به کارگیری فناوری پهپادهای کشاورزی در مزارع شهرستان شیراز با هدایت و راهنمایی کارشناسان جهاد کشاورزی به طرق مختلف از جمله برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و انتشار اطلاعیه ها در شبکه های مجازی عملیاتی شده است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با بیان اینکه علاوه بر رطوبت و دما عوامل دیگری در توسعه بیماری زنگ اثر گذار است، ابراز کرد: متاسفانه کشت ارقام حساسی مانند سیروان و کشت متراکم در بروز و گسترش این بیماری در مزارع گندم و جو موثر بوده است.

/پایان متن/