در جلسه کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر به میزبانی شهرداری شیراز، مسائل و موانع پروژه‌های بزرگ، متوسط و کوچک‌مقیاس و فعال در مناطق یازده‌گانه در فازهای طراحی، تملک و اجرا موردبررسی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، جلسه کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر به میزبانی شهرداری شیراز برگزار شد.

در این جلسه که شهردار شیراز، رئیس و اعضای این کمیسیون، قائم‌مقام، معاونین، شهرداران مناطق و مدیران کل و دیگر مدیران و معاونین دوایر مختلف شهرداری این کلان‌شهر حضور داشتند، مسائل و موانع پروژه‌های بزرگ، متوسط و کوچک‌مقیاس شهرداری در مناطق یازده‌گانه در فازهای طراحی، تملک و اجرا موردبررسی قرار گرفتند.

شهردار شیراز در این راستا اظهار کرد: در طراحی، تصویب و اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز موانعی نظیر تملک املاک مورد مسیر، جابجایی تأسیسات و اجرای پروژه وجود دارد که مدیریت شهری همواره نسبت به رفع آن‌ها تلاش می‌کند.

محمدحسن اسدی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز برای تحقق و اجرای پروژه‌های عمرانی اهتمامی ویژه دارند.

وی همچنین در بررسی این پروژه‌ها به تملک و وجود معارض به‌عنوان یکی از مسائل اصلی در اجرای پروژه‌ها پرداخت.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با بررسی اکثر پروژه‌ها گفت: امسال هم مثل سال گذشته باقوت و قدرت پروژه‌های شهرداری اعم از عمرانی، خدمات شهری و سایر پروژه‌ها در دست اجرا و اقدام است.

اسدی بابیان اینکه پروژه‌های متعددی در سه نوبت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند، ابراز امیدواری کرد: با تلاش و تعامل بسیار خوب بین شورای اسلامی شهر و شهرداری و سایر دستگاه‌های خدمات رسان، پروژه‌ها در موعد مقرر به سرانجام برسد و شاهد اجرای پروژه‌هایی باشیم که در رفع مشکلات مردم بسیار تأثیرگذار بوده و موجبات رضایتمندی و امیدآفرینی در مردم را فراهم کند.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه با بررسی وضعیت فازهای مختلف پروژه‌ها بر تسریع در رفع موانع و اجرای این پروژه‌ها تأکید کرد.

رضا محمدیان که هر پروژه را به‌صورت تفصیلی موردبررسی قرار می‌داد، ابراز امیدواری کرد: رفع موانع و روند اجرایی با سرعتی قابل‌قبول تا بهره‌برداری کامل تسریع یابد.

وی جهت ارتقای سطح کیفی و تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی به نقش اساسی و تعیین‌کننده نظارتی و عملیاتی درروند اجرای این پروژه‌ها اعم از طراحی، نظارت، اجرا و رسیدگی تأکید کرد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز بر نظارت شورا و تلاش مدیریت شهری در راستای آسیب‌شناسی کارشناسی و رفع موانع پروژه‌های بزرگ، متوسط و کوچک‌مقیاس تأکید و تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام‌شده تجربیات روند مثبتی از کیفیت و سرعت در اجرای پروژه‌ها در راستای خدمت‌رسانی بهتر و امیدآفرینی را به همراه دارد.

لزوم هماهنگی، تعامل و همکاری در بین دست‌اندرکاران اجرای پروژه های عمرانی از دیگر موارد مورد تأکید محمدیان بود که تحقق انجام مطلوب آن موجب ارتقای کیفیت پروژه‌ها می‌شود.

بنابراین گزارش، در ششمین دوره از شورای اسلامی شهر، مدیریت شهری پروژه‌های متعددی در مرحله آغاز و اجرای عملیات و یا افتتاح و بهره‌برداری قرار داده است که تعدد آن در ادوار شهرداری شیراز بی‌نظیر است.

/پایان متن/